Microsoft, ChatGPT’yi araçlarında uygulama konusunda bir adım daha ileri gidiyor. Bu Pazartesi, 6 Mart, Microsoft Dynamics 365 Copilot’u tanıttı, Open AI’dan chatbot tabanlı bir çözüm. Pazarlama uzmanları için yönetim görevlerinde destek sunar.

Yardımcı pilot, önümüzdeki haftalarda hiçbir ek ücret ödemeden kullanılabilecek

Google ile rekabet etmeye çalışmak için Bing’de ChatGPT’yi tanıttıktan sonra Microsoft, şimdi Oracle, Salesforce veya SAP gibi kurumsal uygulamalar için pazarları ele almak istiyor. Dynamics 365 Copilot, profesyonellerin not alma, veri girme, toplantı tutanaklarını yazma, bir müşteriye e-posta yazma gibi tekrarlayan görevleri azaltarak zamandan tasarruf etmelerini sağlar.

Dynamics 365 Customer Insights and Marketing’deki Copilot, profesyonellerin dikkate almamış olabileceği müşteri segmentasyonu önerileri oluşturmak için kullanılır. Uzmanlar ayrıca e-posta kampanyaları için fikir alabilirler. Yapay zeka, yeni fikirlerini sağlamak için mevcut tüm kampanyaları, hedefleri ve ürünleri kullanacaktır.

aynı kategoride

Avrupa Komisyonu, metaverse ve yapay zekayı daha fazla izlemek istiyor

E-ticaret tarafında, Dynamics 365 Business Central, açıklamalarında özniteliklerini detaylandırarak ürün listeleri oluşturacaktır. Copilot, renklerini, malzemelerini, boyutlarını tanımlayabilecek ve ardından bunları çevrimiçi olarak gösterebilecek. AI, bilgilerin tonunu, biçimini ve uzunluğunu profesyonelin isteğine göre uyarlayacaktır.

Müşteri hizmetleri teknisyenleri, müşterilere otomatik olarak yanıt vermek için Dynamics 365 Sales ve Viva Sales’i kullanabilecektir. Copilot, yanıtlarını e-posta ve Teams sohbet geçmişine göre hazırlar. Bir profesyonel ve bir müşterinin bir toplantısı varsa, yapay zeka bunun bir özetini de oluşturur. Satıcının ürün bilgileri, fiyatlar gibi detaylarını ele geçirebilecektir.

Viva Sales, Copilot ile iş başında.

Copilot e-posta ile yanıtlar sunar. Resim: Microsoft.

Redmond, sadece tekrar eden görevleri optimize etmekle yetinmemeye karar verdi. Copilot’un yardımıyla Microsoft Tedarik Zinciri, hava durumu, ekonomik ve coğrafi bağlam gibi üretim zincirlerini etkileyebilecek harici sorunları bildirir. AI, kaynak eksikliğinden veya bir nakliye sorunundan etkilenen siparişleri görselleştirir. Copilot, olası her rahatsızlıkta, şirketlerin ortaklarını uyarmak için otomatik olarak bir e-posta gönderebilecek.

Microsoft, kullanıcılarını yapay zekanın eylemlerini her zaman kontrol etmeleri konusunda uyarıyor. “ Tıpkı bir insan veya ChatGPT gibi, Copilot da bazen yanlış bilgi verebilir. şirket diyor.

6 Mart’tan bu yana önizlemede mevcut olan Microsoft, Dynamics 365 Copilot’un birkaç hafta içinde hiçbir ek ücret ödemeden mevcut lisanslara dahil edileceğini söylüyor. Redmond ayrıca, 16 Mart’ta yapılması planlanan bir sonraki AI duyuru turunun ” iş üretkenliği “.genel-16