Mart geldi. Ve onunla birlikte delilik. Mart Çılgınlığı lütfen.

Kolej basketbolunun, tüm turnuvaları sona erdirmek için turnuvaya sahip olduğu ve 68 kadar takımın ülkenin en iyisi olmak için yarıştığı yılın zamanı. Turnuvayı teknik olarak yapan her takımın her şeyi kazanma şansı vardır. Üzüntüler olacak. Kalp kırıklığı olacak.

Ve çok sayıda iyi basketbol olacak.

Ve bu, kimin girip kimin çıkmadığını belirlemeye yardımcı olan hafta. Konferans turnuvaları tüm hızıyla devam ediyor. Bazı takımlar otomatik teklifler alır. Bazı takımlar kendilerini dışarıdan bakarken bulacaktır.

Kennesaw Eyaleti ve UNC Asheville şimdiden yollarını ayırdı. Aynısı Drake, Fairleigh Dickinson ve Güneydoğu Missouri Eyaleti için de geçerli. Furman ve Louisiana içeride. Ve hafta ilerledikçe daha fazlası yatak kazanacak.

Tüm bunlar, 12 Mart Pazar günü tam NCAA Turnuvası gruplarının yayınlandığı Seçime götürür. O etkinlikte de çok fazla tantana var. Saat 18:00 ET’de CBS’de canlı yayınlanacak.

Mart Çılgınlığı nasıl izlenir

Oradan, biraz basketbol oynama zamanı. Kimin ne zaman ve hangi kanalda oynadığını size söyleyemeyiz — bunun için de parantezler ayarlanana kadar beklemesi gerekir. Ancak oyunlar CBS, TBS, TNT ve TruTV’de olacak.

Bu, yayın akışına tamamen dahilseniz her maçı izleyebileceğiniz anlamına gelir. Birçok akış hizmetinde CBS, TBS ve TNT bulunur, ancak TruTV için iki kez kontrol etmeniz gerekebilir ve kablo ve uydu da kontrol etmelidir.

CBS’de olacak tüm oyunlar Paramount+’ta da mevcut olacak.

Ayrıca NCAA web sitesindeki March Madness Live aracılığıyla da izleyebilirsiniz.

Turnuva, 14-15 Mart tarihlerinde “İlk Dörtlü” ön eleme maçlarıyla başlıyor. Bunlar, esas olarak, ilk tur oyunlarında bir yer kazanmak için küçük bir mini turnuva turunda yer alma şansına sahip sekiz takımı içeriyor. Her iki gün de 18:30 ve 21:00 olarak planlandılar ve TruTV’de izlenebilecekler.

Oradan, ilk tur 16-17 Mart tarihlerinde yapılacak ve yaklaşık 32 maç sahada azalmaya başlayacak. İkinci tur, 18 ve 19 Mart tarihlerinde 16 maçtan oluşur. Oradan, takımlar 23-24 Mart’taki Sweet 16 (o noktada kalan takım sayısı olduğu için böyle adlandırılmıştır) karşılaşmalarından önce küçük bir mola verir. Elite Eight oyunları (sekiz takım, yani dört maç) 25-26 Mart tarihlerinde.

March Madness için en iyi akış hizmeti

Daha önce de belirttiğimiz gibi, March Madness’i izlemenin pek çok yolu var. Oyunlar, para atabileceğiniz hemen hemen her yerde mevcuttur. O halde soru, hangisinin sizi en az karşılığında en çok alacağıdır.

Mevcut en ucuz akış hizmeti hala Sling TV’dir. TBS, TNT ve TruTV’ye erişmenizi sağlar. Bununla birlikte, hala CBS eksik – ve bu, çok fazla Mart Çılgınlığı kaçıracağınız anlamına geliyor. İsterseniz bunu bir havadan antenle telafi edebilirsiniz) ve bir antene sahip olmanızı şiddetle tavsiye ederiz). Ancak bu yine de tüm oyunları tek bir yerde bulamayacağınız anlamına gelir.

Oradan, seçenekleriniz daha pahalı hale gelir. YouTube TV ilk tercihimiz olurdu. Aylık 65 ABD dolarına mal olur ve yerel CBS bağlı kuruluşunuzun yanı sıra TBS, TruTV ve TNT’yi içerir. Ayrıca, altı adede kadar hesabı destekler (tümü bir ana Google hesabına bağlıdır) ve ücretsiz sınırsız kayda sahiptir. Üstelik, keyfini çıkarabileceğiniz 100’den fazla başka kanala sahip olacaksınız.

NCAA şampiyonluk maçı ve Final Four ne zaman?

Son 16 Turu tamamlandı. Elit Sekiz bitti. Final Four sona erdi. Ve orijinal 68 takım, 3 Nisan 2023’teki NCAA Şampiyona Oyununda tek bir kazanana kadar kazanılacak.

Son üç maç – iki yarı final ve şampiyonluk – Houston’daki NRG Stadyumu’nda oynanacak. Evet, orası NFL’den Houston Texans’ın evi. Ancak futbol maçlarına, rodeolara ve profesyonel güreşlere de ev sahipliği yapan çok amaçlı bir stadyum. Yani kolej basketbolu gerçekten o kadar da uzak değil. Stadyumun kapasitesi kabaca 72.000’dir ve bu, en büyük geleneksel kolej basketbol sahasının (basketbol için yaklaşık 34.000 olan Syracuse JMA Kablosuz Dome’dur) iki katından fazladır.

Topluca Final Four olarak bilinen iki ulusal yarı final maçı 1 Nisan’da oynanacak.
genel-19