Acısız köpük dartlarla dolu gösterişli renkli plastik patlayıcılarla savaşa girdiğinizde bile, sürpriz unsuru yine de avantajlı olabilir. Elinizde bir Nerf silahıyla düşmanınıza gizlice yaklaşmak tam olarak gizli değildir, ancak aynı şeyi bir avuç dolusu silahla yapmak akıllıca tasarlanmış kendi kendine ateşleyen dartlar? Kimse senin gerçek niyetini anlamayacak.

son kez biz Joel Hartlaub ile giriş yaptı YouTube kanalının Joel oluştururbaşarmışlardı bir karton tüpü yükseltin— her çocuğun hayal gücüyle güçlendirilmiş bir temsili Yıldız Savaşları ışın kılıcı—kendi kendine uzayan bir bıçağa sahip. Hâlâ çocuklar için eğlenceye odaklanıyor ve çocuklar (evet, bu pazarlamacılar tarafından kullanılan gerçek bir terimdir), Hartlaub dünyanın en küçüklerini tasarlamak ve inşa etmek için yola çıktı. Nerf patlatıcı; o kadar küçük ki tamamen bir Nerf’in içine sığar dart kendisi.

Bu Nerf dartı kendi kendine ateş ediyor

Orada Ayeniden iki öncelik Pazar dostu oluşturma yöntemleri kendi kendine ateşleyen dart: yaylı mekanizmalar Ve sıkıştırılmış hava. Hartlaub bunu kabul ettipatlayıcı da kullanabilirsiniz, ancak o zaman daha tehlikeli ve daha az pazarlanabilir bölge. Bu yüzden Most elle doldurulmuş dart tabancaları bir kombinasyon kullanır ile ilgili sıkıştırılmış bir yayın serbest bırakıldığında bir haznede bir hava patlaması oluşturduğu ilk iki yöntem. Biraz deneme yanılma sonrasında Hartlaub, başarılı bir şekilde kendi kendine yeten bir köpük dart yaratmayı başardı. işten çıkarmak sadece bir yay, ucunda çentik bulunan bir çivi ve ince bir alüminyum tüp kullanarak. Adoğru sıkılacak dartın içindecin.

İşe yaradı, ancak menzili ve gücü tam olarak korkutucu değildi. Bu nedenle, biraz daha deney yaptıktan sonra -bazılarının bütan ve hatta kıvılcım çakmağıyla birlikte benzin kullanılması sayesinde güvenli olduğu şüpheli- Hartlaub bunu başardı. etkileyici yaratmak olsa bile bir o kadar küçük olan ateşleme mekanizması patlamaları kullanmaya başvurur. Şimdi onların dart kullanır bir kondansatör, bir ateşleyici olarak bir ısıtma elemanı ve küçük bir düğmetutuşturur dartın derinliklerine doldurulmuş flaş pamuğu. Flaş pamuk üretir dartı uçurmaya yetecek kadar genişleyen hava, ancak minimum miktarda ısıyla, böylece köpük malzeme eritmek.

Test sırasında, patlayıcı kendi kendine ateşleyen dart, etkileyici bir şekilde 44 fit uçmayı başardı;çünkü çoğu temel Nerf patlatıcısının menzili yaklaşık 50 fittir. Daha fazla test ve optimize edilmiş bir flaş pamuk miktarı (işlem sırasında dartı parçalara ayırmaz) ile menzil muhtemelen daha da artırılabilir. Hasbro asla piyasaya çıkmasına izin vermese bile.genel-7