Garmin sonunda, AMOLED dokunmatik ekranın çoklu spor yapan akıllı saatler için daha uygun olduğu fikrine teslim oluyor. Şirket bugün, daha önce yalnızca birinci sınıf saatler için ayrılmış parlak AMOLED ekranlarla gelen Forerunner 965 ve Forerunner 265’i resmen tanıttı.

Garmin Forerunner 265 ve Forerunner 265s

Garmin Forerunner 265’i önceden tanımalıyız. Artık iki boyutta mevcuttur. Geçen yılki Forerunner 255 (inceleme) gibi, Forerunner 265s de 42 mm kasalı daha küçük bir varyantken, standart model 46 mm ölçülerindedir. Garmin Forerunner 965 ise 47 mm kasa boyutu sunuyor ve bu nedenle yeni portföyün en büyük akıllı saati.

Garmin, orta sınıf akıllı koşu saatlerini ilk kez bir AMOLED ekranla donatıyor: Forerunner 265s için 1,1 inç boyut ve Forerunner 265 için gurur verici 1,3 inç diyagonal. Yeni ekranlar daha parlak ve daha keskin bir Çözünürlük sunuyor. transflektif MIP’den daha. Ek olarak, AMOLED ekranlar daha esnek bir her zaman açık görüntüleme moduna sahiptir.

Tasarıma gelince, dış kısımda küçük değişiklikler var. AMOLED panelinin getirdiği dokunmatik işlevselliğe ek olarak, koşucular, yeniden tasarlanmış ve daha büyük olan başlat ve durdur ana düğmesi ile fiziksel düğmelerden yararlanmaya devam edebilir. Corning Gorilla Glass 3 tarafından sağlanan koruma ve 5 ATM’lik su geçirmezlik de korunur.

Garmin Forerunner 265 ve Forerunner 265s

Garmin Forerunner 265 ve Forerunner 265s / © Garmin

Garmin, spor odaklı akıllı saatlerine iki temel fitness modu ekliyor. Kalp atış hızı değişkenliği ve VO2 max gibi sağlık göstergelerini izleyen sensörlere ek olarak, artık antrenman hazırlığı ve koşu dinamikleri olarak bilinen özellikler de var. Bağlantıya gelince, çok bantlı GPS, NFC ve Wi-Fi gibi özellikler korunur, ancak çevrimdışı müzik için yerleşik depolama alanı ikiye katlanarak 8 GB’a çıkarılır.

Forerunner 265s, akıllı saat modunda 15 gün ve sürekli GPS kullanımında 24 saat gibi biraz daha iyi bir pil ömrüne sahiptir. Daha büyük olan Forerunner 265 ise kesintisiz GPS ile 13 gün veya 20 saatten memnun.

Garmin Öncüsü 965

Forerunner 965 sadece yeni bir titanyum çerçeveye sahip değil, aynı zamanda 454 x 454 piksel ile 1.4 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekrana sahip. Ön kısım, daha dayanıklı Corning Gorilla Glass DX ile korunmaktadır. Aynı zamanda 5 ATM’ye kadar su geçirmezdir.

Garmin Öncüsü 965

Garmin Öncü 965 / © Garmin

En iyi çalışan saat, orta sınıf Forerunner 265 modelinde bulunmayan ek performans verilerine sahiptir. Bunlar arasında Training Load Ratio, Real-Time Endurance Training ve Climb Pro yer alır. Saat ayrıca çok sayıda şehir içi ve arazi rotasını destekleyen entegre bir harita işlevi sunar.

Garmin, Forerunner 965’in pilinin şarjlar arasında akıllı saat modunda 23 gün ve GPS modunda 31 saat sürdüğünü belirtiyor. Giyilebilir cihazlar, tescilli Garmin konektörü aracılığıyla şarj edilir.

Garmin Forerunner 265 ve 965’in fiyatları ve çıkış tarihleri

Garmin Forerunner 265, renkli iki tonlu silikon askıları ile 499,99 Euro’ya mal oluyor ve halihazırda mevcut. Grup, Garmin Forerunner 965 için 649.99 euro istiyor. Münih merkezli İsviçreli şirket, kullanılabilirliğin Mart 2023’ün sonunda olacağını belirtiyor.

Merkezi İsviçre’de bulunan ABD’li şirketin spor odaklı akıllı saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı saatler fiyatlarına değer mi? Görüşlerinizi bize yorumlarda yazın.genel-27