Biz Geekbenchyeni için bir liste AOKZOE A1 avuçiçi oyun konsolu AMD Ryzen 7 7735U CPU’ya sahip olan yeni testlerle ortaya çıktı.

AMD Ryzen 7735U, son AOKZOE A1 AR07 testlerinde 2023 için yeni bir el bilgisayarının sinyalini verdi.

Kıyaslama, yeni AOKZOE avuçiçi oyun konsolunun, Zen 3+ mimarisini kullanan ve 2,70 GHz temel frekans ve maksimum 4,8 GHz artış sunan yenilenmiş Rembrandt ailesinin bir parçası olan AMD Ryzen 7 7735U CPU’yu kullanacağını gösteriyor. AOKZOE’nin yeni el konsolu hakkındaki tek bilgi bu ve bu modeli olağan şüpheliler OneXPlayer (One-Netbook), AYANEO ve Steam Deck’in karşısına koyuyor.

AOKZOE avuçiçi oyun konsolunun bu kıyaslaması, AMD 7735U CPU için puanları ilk kez görüyoruz. AMD Ryzen 7 6800U işlemciyi kullanan OneXPlayer 2, işlemcide benzer bir yapılandırma sunduğundan, rakiple karşılaştırıldığında elde taşınır cihazın daha fazla çalışmaya ihtiyacı var gibi görünüyor. Her iki işlemci de on altı iş parçacığında sekiz çekirdek ve aynı 16MB L3 önbellek sağlar.

Görüntü kaynağı: VideoCardz aracılığıyla Geekbench.

OneXPlayer Mini 5800U’yu incelediğimizde, gerekli karşılaştırma ölçütlerine sahip değildik ancak bunu gelecek incelemelerde sağlayacağız. Ancak, One-Netbook’un oyun konsolunda kullanılan son nesil AMD CPU ile AOKZOE’den alınan sonuçların mevcut tekrarını karşılaştırmanın çok önemli olduğunu düşündük.

0

2000

4000

6000

8000

10000

12000

Bu karşılaştırma için Geekbench 6’yı kullanıyoruz, bunun nedeni yalnızca Geekbench 6’nın en son sürüm olması değil, aynı zamanda yeni sürümün “güncellenmiş CPU iş yüklerini ve gerçek dünyadaki görevleri ve uygulamaları modelleyen yeni Bilgi İşlem iş yüklerini içermesi”dir. Bu sürüm, hibrit işlemciler ve makine öğrenimi için daha iyi duruma getirilmiştir, ancak asıl önemli olan gerçek dünya testidir.

İki cihaz karşılaştırıldığında, OneXPlayer Mini (AMD Ryzen 7 5800U Sürümü) tek iş parçacıklı testlerde daha iyi puan aldı ancak çok iş parçacıklı testlerin biraz gerisinde kaldı. Aslında, sonuçlar o kadar yakın ki, neredeyse nominal olabilirler. AOKZOE A1 AR07 versiyonu için güç sınırlamaları getirilmiş olabilir, ancak bu şu anda bilinmiyor.

AOKZOE, sosyal medya sitelerinde (Facebook, Discord, YouTube ve Twitter) herhangi bir yeni tasarım açıklamadı. Yine de yapı, OneXPlayer modelinde bulunana benzerdi, ancak küçük farklılıklar vardı. 1920 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip 8 inçlik bir ekranın tatlı noktasını sürdürecekleri tahmin edilebilir. Bazı şirketlerin 2560 x 1440’a sıçradığını gördük, ancak geçen yılki OneXPlayer Mini 5800U’yu kullanma şansı bulan ve çözünürlüğü test eden bir incelemeci olarak, rakip şirketlerden herhangi birinin oyuncular için daha büyük bir ekran oluşturması gerekecekti.

Cihazlarına bir “hile” özelliği dahil edip etmeyecekleri de bilinmiyor. OneXPlayer 2, taşınabilir bir denetleyici tutucuya bağlanan ayrılabilir kollara sahiptir. Kullanıcılar ekranı bir ayakla yere koyabilir ve cihazdan daha uzakta oynayabilir, bu da diğer oyuncuların yerel kooperatif ve oyuncuya karşı yerel oynamasına izin verir. oyuncu (PVP) oyunları.

Valve Steam Deck’in fiyatıyla karşılaştırıldığında, hemen hemen tüm rakipler önemli ölçüde daha pahalıdır, bunlardan herhangi biri 800$’a yakın bir fiyat aralığından başlar ve oradan yukarı doğru ilerler. Ancak, daha parlak bir ekran, daha güçlü işlem gücü gibi daha fazla premium özellik için ödeme yaparsınız ve Steam Destesinden alamayacağınız ek oyuncu özellikleri.

Bu kıyaslama testi, yeni cihaz için bulunan ilk bilgi olduğundan, şirket henüz piyasaya çıkış tarihlerini, bir kitle fonlaması kampanyasını (eğer seçerlerse) ve yeni avuçiçi için başlangıç ​​fiyatını açıklamadı.

Haber kaynakları: VideoCardz, Geekbench

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17