Paxos’un CEO’sundan gelen dahili bir e-postaya göre, Binance’in stablecoin’inin arkasındaki firma Paxos Trust Company, düzenleyicinin şirkete tokeni menkul kıymet olarak kaydettirmesi gerektiğini söylemesinin ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile görüşmeler yapıyor.

Reuters tarafından görülen Paxos çalışanlarına Cumartesi günü gönderilen bir e-postada Paxos CEO’su Charles Cascarilla, “SEC ile yapıcı görüşmeler yapıyoruz ve bu diyaloğu özel olarak sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Gerekirse, Paxos’un Binance USD’nin bir menkul kıymet olmadığına ilişkin pozisyonunu dava yoluyla savunacağını da sözlerine ekledi.

Bir SEC sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. Paxos, e-postanın ötesinde yorum yapmaktan kaçındı.

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), 13 Şubat’ta yaptığı bir tüketici uyarısında, Paxos’a yaklaşık 16 milyar dolarlık (yaklaşık 1.32.570 Rs) dolaşımdaki üçüncü en büyük stabilcoin olan Binance USD’yi basmayı durdurma talimatı verdiğini söyledi.

Buna karşılık Paxos, 21 Şubat’tan itibaren yeni Binance USD çıkarmayı durduracağını, ancak en az Şubat 2024’e kadar tokenleri desteklemeye ve kullanmaya devam edeceğini söyledi.

Cascarilla, şirketin Binance ile ilişkisini sonlandırma kararının NYDFS direktifinden ve Binance USD üzerinden SEC ile olan iletişiminden ayrı olduğunu söyledi.

“Piyasa gelişti ve Binance ilişkisi artık mevcut stratejik önceliklerimizle uyuşmuyor” dedi.

Binance, yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak öngörülebilir gelecekte Binance USD’yi desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Cascarilla, Paxos’un bir takas kurumu lisansı almak için başvurusunun yayınlanması için SEC ile ve ulusal tröst bankası tüzüğü için nihai onayı almak için ABD Para Birimi Denetçi Ofisi (OCC) ile birlikte çalıştığını söyledi.

OCC yorum yapmaktan kaçındı.

Tipik olarak sabit bir değere sahip olmak için tasarlanmış geleneksel varlıklar tarafından desteklenen dijital tokenler olan stablecoin’ler, kripto ekonomisindeki en önemli çarklardan biri olarak ortaya çıktı. Bitcoin gibi değişken tokenler arasında ticaret yapmak için ve bazı gelişmekte olan ekonomilerde tasarrufları enflasyona karşı korumanın bir yolu olarak kullanılırlar.

© Thomson Reuters 2023


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8