Polygon blok zinciri, Hindistan’da önemli bir ortaklığa daha imza attı ve bu sefer, ülkedeki sinema meraklılarının yararına. Shemaroo Entertainment, Hindistan’ın Bollywood film endüstrisi temalı bir NFT pazar yeri başlatmak için Polygon ile ortaklık kurdu. Shemaroo, gelişmeyi 9 Şubat Perşembe günü duyurdu. Eğlence ve medya şirketi, yaklaşmakta olan NFT pazar yeri ‘Virtasy.io’ olarak adlandırmaya karar verdi ve önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek.

Polygon, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun dahil olmak üzere Hintli geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından oluşturulan yeşil ve enerji açısından verimli bir blok zinciridir. NFT pazaryerleri sürekli katılım ve işlem süreçleri görüyor göründüğünden, bunları yeşil blok zincirlere dayandırmak, NFT’lerin alım satımıyla ilişkili genel çalıştırma ve bakım maliyetlerini azaltma eğilimindedir.

“Polygon’un yeni nesil ölçekleme platformundan yararlanan Shemaroo, Ethereum’un güçlü doğal güvenlik ve merkezsizleştirme özelliğini korurken, kullanıcılarına düşük maliyetli ve ışık hızında işlemlere erişim sunabilecek. Ayrıca, Polygon ağı, karbon-nötr durumu sayesinde son derece sürdürülebilir – yakın gelecekte tamamen karbon-negatif olma planları ile, “dedi eğlence firması yaptığı açıklamada.

1962’de kurulan şirket, Bollywood meraklılarını ünlülerden ve film karakterlerinden ilham alan dijital koleksiyonlarla buluşturmayı amaçlıyor.

CEO’su Hiren Gada, “Web3’ün eğlence endüstrisini nasıl etkileyeceğini önceden belirleyen ve geleceğe hazır olan Shemaroo, bu alandaki yol haritasını çizdi ve Virtasy’nin lansmanı bu yönde atılmış büyük bir adım” dedi. Shemaroo Entertainment yaptığı açıklamada söyledi.

Bollywood daha önce, Amitabh Bachchan, Salman Khan ve Sunny Leone gibi aktörlerin dijital koleksiyon koleksiyonlarını yayınlamasının ardından NFT arenasına olan ilgisini dile getirmişti.

Shemaroo’nun kendisi, son zamanlarda Web3 arenasıyla uğraştı. Örneğin, geçen yıl Decentraland’da bir metaverse sinema deneyimi başlattı.

Bu arada, Polygon, son zamanlarda NFT alanında Ethereum ve Solana ile birlikte popüler bir seçim olarak ortaya çıktı.

Starbucks, Warner Music ve Walt Disney, ilgili NFT projeleri için Polygon ile ortaklık kuran diğer markalardır.

“Polygon Labs, NFT alanını dönüştürmeye ve onu Hindistan’daki gelişen eğlence ve sanat sektörü için kolayca erişilebilir kılmaya kararlı. Polygon Studios Başkan Yardımcısı ve Küresel Eğlence Başkanı Kelly DiGregorio, “Bollywood ile eşanlamlı bir isim olan Shemaroo ile artık ilişkilendirilmekten çok memnunuz” dedi.


Samsung’un Galaxy S23 serisi akıllı telefonları bu hafta başlarında piyasaya sürüldü ve Güney Koreli firmanın ileri teknoloji cep telefonları üç modelde de birkaç yükseltme gördü. Fiyatlardaki artış ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

Kripto para birimi, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir ihale değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede sağlanan bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve bunları teşkil etmez. NDTV, makalede yer alan algılanan herhangi bir tavsiyeye, tahmine veya diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8