Merkezi New York’ta bulunan Alloy, Birleşik Krallık’ta faaliyete geçti ve fintech şirketinin kendi iç pazarının dışındaki ilk fiziksel lokasyonunu kurdu.

Geçen Eylül ayında, Alaşım C Serisi sermayede 1.55 milyar $ (1.3 milyar £) değerinde 52 milyon $ (43.1 milyon £) topladı. Şirket, bankalar ve finansal hizmet şirketleri için müşterinizi ve işletmenizi tanıyın, kara para aklamayı önleme ve uyumluluk kontrolü yapan tek bir API oluşturmuştur.

Alaşım küresel başkanı Edwina Johnson, “Birleşik Krallık dünyanın en güçlü fintech merkezlerinden biridir ve yenilikçi yerel firmaların yurtdışındaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

“Uluslararası genişleme, çok uzun süredir risk yönetimiyle ödün vermeyi içeriyordu, ancak durum böyle olmak zorunda değil.”

Fintech, beş çalışanı olacağı Liverpool caddesi yakınlarındaki bir mülke taşınacak.

Alaşımın neden Londra’yı seçtiği sorulduğunda, Johnson şunları söyledi: UKTN: “Birinci sınıf fintech’lerin inanılmaz derecede yüksek bir yoğunluğu var ve finans kurumları yenilikçi girişimlerle işbirliği yapmanın değerini anlıyor.

“Birleşik Krallık’ın düzenlemeye yönelik ileri görüşlü yaklaşımı, onu fintech’lerin işlerini başlatmaları için çekici bir yer ve risk ve dolandırıcılığı ele alan ürünler oluşturmak için ödüllendirici bir yer haline getiriyor.”

Alaşım C Serisi artışını garantilediğinde, sermayeyi yazılımını 40 ülkede daha sunmak için kullanacağını söyledi.

2015 yılında kurulan Alloy’un yazılımı, Alloy’a göre 350’den fazla Kuzey Amerika bankası ve fintech tarafından kullanılıyor.

Johnson şunları söyledi: “Fintech girişimleri artık ilk günden itibaren küresel bir zihniyetle inşa ediyor ve değişen iş ihtiyaçlarına, risk iştahına ve uyumluluk gereksinimlerine uyum sağlayarak onlarla birlikte ölçeklenebilecek teknoloji ortakları arıyor.”

Alaşım, teknoloji ve fintech finansmanındaki yavaşlamanın ortasında İngiltere’ye genişliyor. Geçen yıl, Birleşik Krallık’ta daha sonra kademeli fintech finansmanı yaklaşık %13 düştü.

New York işletmesi, Thirdfort ve Armalytix gibi İngiltere merkezli kara para aklamayla mücadele rakiplerine katıldı.genel-11