Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ve Alman mevkidaşı Robert Habeck, Washington DC’de Amerikan liderleriyle bir araya gelerek, yeşil teknolojiler için gerekli olan mineraller alanında iki ülke arasındaki bağları güçlendirme ihtiyacı. Avrupalılar için amaç: Amerikalıları Enflasyon Azaltma Yasasının bazı şartlarını gözden geçirmeye itin.

Enflasyon Düşürme Yasası Avrupa endüstrisini zayıflatacak

Ağustos 2022’de yürürlüğe girecek, 369 milyar dolarlık plan, Amerika Birleşik Devletleri tarafından üstlenilen en iddialı yeşil projelerden biridir.. Yeşil enerjilere yatırımı teşvik etmeyi ve aynı zamanda endüstriyel taşınmayı tercih et. Bu son nokta, Avrupa Birliği (AB) tarafından pek hoş karşılanmamaktadır. şirketlerinin Atlantik’i geçtiğini görmekten korkuyor özellikle Eski Kıta’dan bu yana daha fazla fon elde etmek için Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmanın yansımalarının yükünü taşıyor.

aynı kategoride

Çin hükümeti güneş panelleri için kullanılan teknolojilerin ihracatını yasakladı

Avrupa Komisyonu başkan yardımcısı Margrethe Vestager, iki müttefik tarafın kendilerini bir ticaret savaşına adamayacaklarını garanti ederken, Komisyon başkanı Ursula von der Leyen, ABD ile işbirliği çağrısı. Mevzuatı tasdik etmekten de çekinmedi. ” gibi endüstriyel yeteneklerimizi çekmek için agresif bir girişim ».

Enflasyon Düşürme Yasasına yanıt olarak AB, hükümetlerin temiz teknoloji şirketlerine vergi indirimleri ve diğer destekler sağlamasını kolaylaştırmak istiyor, ancak buna inanıyor en iyi çözüm ABD ile daha yakın işbirliği olacaktır..

A ” maden kulübü »

Bruno Le Maire ve Robert Habeck, özellikle bu nedenle Hazine Bakanı Janet Yellen, Ticaret Bakanı Gina Raimondo ve Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi başkanı Brian Deese ile bir araya geldi. Bu görüşme sırasında, Habeck, bir “yaratma fikrinden özellikle bahsetti” maden kulübü iki varlık arasındabuna göre duvar sokak günlüğü.

Onun amacı olurdu kritik minerallerin tedarikini çeşitlendirmek için somut adımlar bulmak Ve Çin de dahil olmak üzere az sayıda tedarikçiye bağımlılığı azaltmak. Ayrıca, bunun AB ile ABD arasında temiz enerji konusunda yeni uyumlaşmalara yol açacağına inanıyor.

Avrupa için Enflasyonu Düşürme Yasası’nın kritik hükümlerinden biri, elektrikli araçlar için vergi kredisi ile ilgilidir. Bir aracın aküsünde bulunan kritik minerallerin belirli bir miktarının Amerika Birleşik Devletleri ile serbest ticaret anlaşması olan ülkelerden gelmesini gerektirir. Altın, AB’nin böyle bir anlaşması yokbu da liderlerini biraz rahatsız ediyor.

İki varlık arasında bir serbest ticaret ortaklığına doğru mu?

her zaman göre duvar sokak günlüğüABD’li yetkililer müzakere etti AB ile bu hüküm çerçevesine girmesine izin verecek olan kritik mineraller konusunda yakın bir anlaşma etrafında. Bruno Le Maire’ye göre, iki taraf arasındaki tartışmalar önemli ilerleme hibeler ve vergi kredileri düzeyinde tam şeffaflık, bakanlık düzeyinde sürekli iletişim ve Enflasyon Düşürme Yasası ile ilgili projelere mümkün olduğu kadar çok sayıda Avrupalı ​​şirketin dahil edilmesi.

Amerikalılar ise daha ılımlıydı. Gina Raimondo, mevzuatın ” önemli bir araç ve bugüne kadarki en önemli ABD iklim mevzuatı “. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa Birliği arasındaki güçlü işbirliğine ve özellikle yarı iletken tedarik zincirlerinde kaydedilen ilerlemeye dikkat çekti. yukarı akış, Joe Biden korumacı bir konuşma yaptıbunu hatırlatarak endüstriyel tedarik zinciri burada ABD’de başlıyor “.

Avrupalı ​​liderler, Birlik içinde yeşil enerji önlemlerini tartışmak üzere çok yakında bir araya gelecekler; Amerikalı bakanlarla yapılan toplantıdan sonra bahsedilmelidir.

genel-16