Joe Biden, Tech'in State of the Union'da Washington'ın Ebeveyn Denetimine İhtiyacı Olduğunu Söyledi başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Çip Somodevilla (Getty Resimleri)

Madde 230 Reformlar

Biden daha önce, başkanlığının ilk günlerinden bu yana değişen derecelerde coşkuyla, Bölüm 230’de reform yapılmasına destek sinyali vermişti. Başkan, teknoloji şirketlerinin “yaydıkları içerik ve kullandıkları algoritmalar için sorumluluk almaları” gerektiğini söyleyerek geçen ay Wall Street Journal’da bu taahhüdü yineledi. Yine de Biden, bu reformların pratikte nasıl görüneceği konusunda opak kaldı.

Aynı zamanda, Biden’ın sözleri, Yüksek Mahkeme’nin dönüm noktası niteliğindeki 2300’ü ödenen davayı dinlemeye başlamasından sadece haftalar önce geldi. Bu kararlardaki kararlar, şu anda yararlanılan sorumluluk koruma platformunu kökten değiştirebilir ve yönetimin politika gündemini karmaşıklaştırabilir.

Algoritmik Şeffaflık

Birliğin Durumu konuşmasını önizleyen ilk raporlar, Biden’ın teknoloji firmalarına güçlü algoritmalarının çalışma ve siyaseti etkileme yolları konusunda daha fazla şeffaflık üretmeleri için çağrıda bulunmasını bekliyordu.

Biden, Ocak ayında Wall Street Journal’da yayınlanan ve teknolojinin büyüleyici algoritmaları ile gerçek dünyadaki şiddet arasında bir bağlantı kurduğu makaleyi genişletti.

Biden, “Amerikalıları platformlarında tutmak için, Big Tech şirketleri genellikle kullanıcıların kişisel verilerini kullanarak onları aşırı ve kutuplaştırıcı içeriğe yönlendirmek için kullanıyor, bu da onları oturum açıp tıklamaya devam ettirebilir.” “Trajik şiddet, çoğu zaman zehirli çevrimiçi yankı odalarıyla ilişkilendirilmiştir.”

Başkan ayrıca daha önce şirketleri Amerikalılar hakkında veri toplama yollarında daha fazla şeffaflık sağlamaya ve hükümete, bazı sosyal medya uzmanlarının ve halk sağlığı aktivistlerinin sosyal medyaya katkıda bulunduğu için karşı çıktığı algoritmaların iç işleyişine göz atmalarını sağlamaya teşvik etti. medya bağımlılığı ve zihinsel sağlık sorunları.

Son zamanlarda, sözde algoritmik şeffaflık çağrıları, çok farklı nedenlerle de olsa, teknik olarak yüksek profilli Cumhuriyetçilerden destek aldı. Yelpazenin sağ tarafında, politikacılar, siyasi yorumcular ve yeni basılan Twitter CEO’su Elon Musk var muhafazakar bakış açılarını bastırdığı iddiasıyla sosyal medya platformlarını ve algoritmalarını suçladı. Mecliste, yeni kurulan Federal Hükümetin Silahlandırılmasına İlişkin Seçilmiş Alt Komite’nin GOP üyeleri, araştırmak federal hükümetle “gizli anlaşma” kanıtı için teknoloji şirketleri.

TikTok

Biden, konuşmasının bir bölümünü genel olarak gelişen teknoloji konusunda Çin ile rekabet etmenin öneminden bahsederek geçirse de, Çin sosyal medya uygulaması TikTok’u yasaklamak için artan çağrılara değinmekten tamamen kaçındı. 28 eyaletin, uygulamayı hükümet çalışanları arasında yasaklamak için oy kullandığı bildirildi. Bu arada Meclis’ten geçen yeni faturalar, uygulamayı toptan yasaklamayı amaçlıyor.

Biden kim aldı aşındırıcı agresif duruş Huawei’ye yönelik Çinli donanım üreticileri, TikTok’a nispeten daha az bağlı kaldı. Daha bu hafta başkan, federal hükümetin uygulamayı engelleyip engellemeyeceğinden “emin olmadığını” söyledi.

Başkan “Telefonumda olmadığını biliyorum” dedi buna göre Reuters.genel-7