Keanu Reeves liderliğindeki bir Constantine devam filminin hala geliştirilme aşamasında olduğu bildiriliyor. Entertainment Weekly’ye göre, bir Warner Bros. Discovery sözcüsü onlara Constantine 2’nin rafa kaldırılmadığına dair güvence verdi. Geçen yılki raporlar, Reeves’in orijinal yönetmen Francis Lawrence ile DC Comics’in Hellblazer çizgi romanına dayanan sihir kullanan şeytan kovucu olarak yeni bir taksit için yeniden bir araya geldiğini öne sürdü. DC Studios eş CEO’su James Gunn’ın filmler, TV dizileri, animasyon ve oyunlar arasında birbirine bağlı tutarlı bir DC Evreni yaratmayı amaçlayan bu ayın başlarındaki sunumunda projeden hiç bahsedilmedi.

bu EW raporu Rachel Weisz gibi geri dönen herhangi bir aktörden bahsetmiyor, ancak daha önce Akiva Goldsman’ın (Batman ve Robin) senaryoyu yazması ve Constantine devam filminin yapımcılığını üstlenmesi önerilmişti. Orijinal 2005 filmi, okült uzmanının (Reeves), bir intiharın ardındaki gizemi çözmek için bir kadın polisle ortaklık kurduğunu ve soruşturmanın onları iblisler ve melekler aleminden geçirdiğini gördü. Şimdilik, bir çıkış penceresi veya olay örgüsü ayrıntıları hakkında bir kelime yok, ancak çevrimiçi hayranlar, Gunn’ın dökümünde bahsedilmediği için iptal edilmediğini bilerek rahatlayabilirler. Bununla birlikte Gunn, ana hattı DC Evreninin dışında kalan herhangi bir DC Comics projesinin ‘Elseworlds’ şemsiyesi altında hala bir arada var olabileceğini ima etti. Buna elbette Matt Reeves’in The Batman evreni, Todd Phillips’in Joker’i ve Teen Titans GO!

Eş CEO’lar Gunn ve Peter Safran, ‘Bölüm 1: Tanrılar ve Canavarlar’ başlıklı DC Evreni için eski rejimin filmleri sinemalarda gösterime girdiğinde başlayacak olan yeni planlarını ortaya koydu. Buna Shazam da dahildir! Tanrıların Öfkesi, Aquaman ve Kayıp Krallık ve Flaş – sonuncusu, tüm zaman çizelgesini sıfırlayarak yeni karakterlerin ve hikayelerin ortaya çıkmasına yol açacak. Aşama, Yaratık Komandoları için animasyon dizisiyle başlayacak ve karakterlerin, sırasıyla aynı aktör(ler)in seslendirmesi ve başrolde oynayarak, animasyon ve canlı aksiyon projelerine sürekli olarak girip çıkacağını ortaya koyuyor. Bunu diziler izleyecek. Wallerve ardından “DCU’nun gerçek başlangıcı” – Daha genç bir Süpermen’in hikayesini keşfedecek olan Superman: Legacy. Zack Snyder’ın filmlerinde Kriptonlu kahramanı canlandıran Henry Cavill, Ekim ayında role geri döndüğünü açıklamıştı. Ancak Gunn gemiye gelip daha yeni bir hikaye keşfetmek istediğinde işler değişti.

Sıradaki diğer projeler arasında bir Bataklık Şey Kanonik olarak Constantine’inkiyle aynı karanlık fantastik evrende geçen Origin filmi. Constantine devam filminin nereye varacağı belli olmasa da Gunn, bizi bekleyen daha fazla projesi olduğunu öne sürdü. DCU vizyonuyla o evrende bağ kurmayı planlayıp planlamadığına gelince, bunu yalnızca zaman gösterecek. Bu arada Reeves, önümüzdeki ay vizyona girmesi planlanan John Wick: Chapter 4’te profesyonel bir kiralık katil rolünü üstlenirken görülecek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8