Geliştiricilerin profesyonel gelişimi ve en iyi BT yeteneğini arayan şirketler için referans platformu olan Codemotion için yeni tur. Yatırım işleminin bir değeri vardır 8 milyon euro ve B2B ölçeklendirmelerinde uzmanlaşmış bir risk sermayesi fonu olan Sinergia Venture Fund tarafından yönetilmektedir. Azimut Digitech Fund (Gellify’ın danışman olduğu), Endeavour Catalyst, Primo Ventures, Italia 500 ile P101 ve startup yeniden başlatma fonu aracılığıyla Cdp Venture Capital dahil olmak üzere çeşitli İtalyan ve uluslararası ortaklar turda yer aldı.

firmanın P101, Primo Ventures, CDP Venture Capital ve LVenture Group’tan destek aldığı önceki anlaşmalara ek olarak.

Sinergia Venture Fund’ın yönetici ortağı Simone Cremonini, «Codemotion hızla büyüyen bir pazarda faaliyet gösteriyor» yorumunda bulunuyor ve şunları belirtiyor: «Bugün, her büyüklükteki tüm şirketlerin geliştiricileri işe alması gerekiyor ve Codemotion’un bu ihtiyacı karşılamak için iki temel varlığı var: birincisi hand, Avrupa’nın en büyük geliştirici topluluğu; diğer yandan, uluslararası düzeyde büyük büyüme potansiyeline sahip bu topluluk etrafında yıllar içinde oluşturulmuş bir iş modeli. İtalya ve Avrupa’daki büyümesini hızlandırmak için Codemotion ekibiyle birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

geliştirme stratejileri

Yatırım turu, Codemotion platformunun daha da geliştirilmesine yol açacak ve hem geliştiricilerin ihtiyaçlarını giderek daha fazla karşılayacak yeni özellikler hem de şirketler için cazibeden seçime ve geliştiriciyi elde tutmaya kadar değişen hizmetler sunacak (böylece şirket ciro oranını azaltacaktır).

Ayrıca, Codemotion Talent’in gelişimi devam edecek ve lansmanının üzerinden bir yıldan daha az bir süre geçmiş olmasına rağmen, şimdiden iş arayan 5.000’den fazla geliştiriciden oluşan bir havuza güvenebilir durumda. Toplanan kaynaklar daha sonra Codemotion’un kendi işine devam etmesine izin verecektir. uluslararasılaşma süreciile 2025 yılına kadar Avrupa liderliğine ulaşmak amacıyla platformda bir milyon aktif geliştiricisektörde bir referans noktası haline gelmektedir.genel-18