İnsanlar her türlü nedenden dolayı bir telefon satın alır, ancak çoğumuz daha iyi kamera performansına ve dolayısıyla üstün görüntü kalitesine erişmek için yeni bir telefona yöneliriz. Üreticiler bu gerçeğin gayet iyi farkındadır, bu nedenle telefon kameralarının yapabileceklerinin sınırları neredeyse her yıl zorlanmaktadır.

Şirketlerin, amiral gemisi telefonlarının kamera sistemindeki en son gelişmeleri abartmanın bir yolu, cihazı, yeteneklerinin sınırlarını zorlayacak bir profesyonele vermektir. Tabii ki, genellikle görkemli bir şeydir, örneğin Samsung’un görüntü yönetmeni Flavio Labiano ile birlikte Behold adlı dört dakikalık kısa bir film çeken ünlü yönetmen Sir Ridley Scott ile işbirliği Galaksi S23 Ultra.

Bu tür projelerde olduğu gibi, çekim sırasında kullanılan profesyonel aydınlatma, sabitleme için kamera montajı ve muhtemelen başka araçlar da vardı. Bununla birlikte, tüm süreç boyunca her şeyi kaydeden Galaxy S23 Ultra’nın kameralarıydı.

İki sanatçı, Samsung’un en son üst düzey amiral gemisiyle çalışma konusundaki görüşlerini paylaştı ve Labiano, başlangıçta telefonun kendisini kısıtlayacağından endişelendiğini itiraf etti. Ancak Galaxy S23 Ultra ile çalışmaya alıştıktan sonra, görüntü kalitesi ve dinamik aralığından bahseden kamera sisteminin çok yönlülüğü karşısında şaşırdı.

Sir Ridley Scott ise bunun kendisi ve ekibi için büyük ve ilginç bir mücadele olduğunu paylaşıyor. Ayrıca, telefonlarımız gibi küçük nesnelerin görüntü kaydetmede ne kadar iyi hale geldiğinin ürkütücü olduğunu ima ediyor ve bu küçük form faktörünün, küçük alanlara daha kolay girebileceğiniz için de çok kullanışlı olduğunu sözlerine ekliyor.

Tabii ki, muhtemelen size hatırlatmaya gerek yok, ancak bunların tamamen tanıtım amaçlı olduğunu akılda tutmakta fayda var. Galaxy S23 Ultra, bu tür yüksekliklere çok iyi bir şekilde – ve büyük olasılıkla da – sahiptir, ancak bu, tüm profesyonel film yapımcılarından oluşan bir ekibin desteğiyle başarıldı. Bununla birlikte, Samsung’un en yeni üst düzey modeliyle sınırları ne kadar zorladığını görmek heyecan verici.telefon-1