Artık daha fazla insanın daha yeni bir modele geçmeden önce telefonlarını daha uzun süre kullanmaya başladığı yaygın olarak belirlendi. Bu trendi göz önünde bulunduran telefon üreticileri, genellikle en uzun süre desteği alan amiral gemisi telefonlar olmak üzere, sundukları büyük yazılım güncellemelerinin sayısını artırdı.

Yazılım güncellemelerinin her zamankinden daha önemli olduğu göz önüne alındığında, daha yeni bir sürüme güncelleme işleminin kullanıcı için daha az güçlük çekmesi doğaldır. 2016’da, bir telefona sahip olmanın bu önemli kısmına Kesintisiz Güncellemeler adı verilen yeni bir yaklaşım gördük ve bugün bu özelliği destekleyen çok sayıda telefon var. Örneğin Google Pixel 7 serisi.

Kesintisiz Güncellemeler nedir?

A/B bölümü güncellemeleri olarak da adlandırılan Kesintisiz Güncellemeler, yükleme işleminin bitmesini beklemeden telefonunuzun yazılımını güncellemenin bir yoludur. Yani arka planda yeni güncelleme yüklenirken telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu yaklaşım, bölümlerin iki kopyasına sahip cihazlarda mümkündür – etkin ve etkin olmayan. Aktif olan bölüm cihazı çalıştırmak için kullanılırken, aktif olmayan bölüm güncellemenin arka planda yüklendiği bölümdür. Kurulum bittiğinde, kullanıcının tek yapması gereken yeniden başlatmak ve işte, artık o yükleme çubuğunu beklemek yok!

Samsung, Galaxy S23 ile Kesintisiz Güncellemeleri atlıyor

A/B güncellemeleri 2016’dan beri bir şey olmasına rağmen, Samsung henüz telefonlarına tanıtmadı. Görünüşe göre şirket, en son amiral gemisi serisiyle bu seçeneği bir kez daha hariç tutmayı seçti. Galaksi S23 serisi. Bu keşfedildi ve tarafından Twitter’da paylaşıldı Nicolas La Rocco itibaren Bilgisayar Tabanı. (AndroidAuthority aracılığıyla)

Yine de, bu, yeni Galaxy S23 serisi olan harika teknoloji parçası için küçük bir aksilik, bu yüzden burada bir anlaşmayı bozmaktan bahsetmiyoruz!

telefon-1