Paul McCartney, Oscar ödüllü film yapımcısı Morgan Neville’den belgesel muamelesi görüyor.

Neville, Cumartesi öğleden sonra, Universal Music Group’un yıldızlarla dolu sanatçı sergisine ev sahipliği yapan Milk Studios’ta haberin duyurulmasına yardımcı oldu; bu, genel olarak Uni hakkında son dakika haberleriyle karıştırılan dolu bir müzik performansları programı içeren, başkan ve CEO Lucian Grainge tarafından sunulan yıllık Grammy hafta sonu etkinliğidir. film projeleri. Pandemi nedeniyle üç yıldır ilk kez sergilenen bugünkü bölüm, Oscar ve Emmy adayı film yapımcısı Matthew Heineman’ın Grammy ödüllü Jon Batiste hakkında uzun metrajlı bir belgeseli olan McCartney ile ilgili haberler ve HBO’da baharda çıkış tarihi ile farklı değildi. Seni Sevmeyi Seviyorum, Donna Summer.

McCartney projesinin adı Kaçan adam ve MPL Communications (McCartney’nin ticari çıkarlarının çatı şirketi) ve Polygram Entertainment’tan (UMG’nin film ve TV bölümü) gelmektedir. Resmi istihbarata göre film, McCartney’nin The Beatles’ın dağılmasından sonraki dönemine odaklanacak ve daha önce hiç görülmemiş arşiv materyalleri ve yeni röportajlar içerecek. Rock’çı, ayrılığın ardından, sevgili karısı Linda McCartney ile olan hayatında ve onu takip eden destansı yaratıcı dalgalanmada gezinirken başlayacak.

Kaçan adam “Paul’ün dünyanın en büyük grubunun dağılmasından çıkışının ve ikinci on yıllık müzikal kilometre taşlarını muzaffer bir şekilde yaratmasının kesin belgesi – parlak ve üretken bir aşama” olarak hizmet edecek. Solo kariyerinde “Maybe I’m Amazed”, “Another Day”, “Uncle Albert/Admiral Halsey”, “Hi, Hi, Hi”, “My Love”, “Live And Let Die”, “Band” gibi şarkılar yer aldı. Kaçakta,” “Jet”, “Junior’s Farm”, “Adamın Ne Dediğini Dinle”, “Aptalca Aşk Şarkıları”, “Bırakın”, “Mull Of Kintyre”, “Biraz Şansla,” “ İyi Geceler Bu Gece” ve daha fazlası.

Oscar kazanan Neville, Stardom’dan 20 Metrefilme daha önce aşağıdakiler gibi başka dokümanlar üzerinde çalıştıktan sonra gelir: Roadrunner: Anthony Bourdain Hakkında Bir Film ve Bay Rogers odaklı komşum olmazmısın UMG’den Michele Anthony ve David Blackman, yapımcı Caitrin Rogers, Maverick’ten Scott Rodger ve MPL’den Ben Chappell ile birlikte yapımcılık yapıyor. Kaçan adam tamamen MPL ve Polygram tarafından finanse edilir ve MPL, Polygram ve Tremolo Prods tarafından sunulur ve üretilir.

“Dünyanın tanıdığı en büyük grupta yer aldıktan sonra kendinizi nasıl yeniden keşfediyorsunuz? The Beatles dağılana kadar hiç kimse bu soruyu yanıtlamak zorunda kalmamıştı,” diye açıkladı Anthony, Milk Studios’ta oturan kalabalığa. “Özünde, bir sanatçı olarak kendi sesini bulan ve hayatının en yaratıcı dönemlerinden biriyle sonuçlanan Linda ve Paul’ün bitmeyen aşkının hikayesi.”

Kendini “Beatle manyağı” ve McCartney takıntılısı olarak tanımlayan Neville, grup hakkındaki her kitabı okuduğunu ve her belgeseli izlediğini ancak grupla ilgili yeni bir şeyler bulduğunu söyledi. Kaçan adam. “Beatles plakları çıktıklarında satın almak için çok gençtim ama Wings plakları alabiliyordum ve onları seviyordum. Bana göre, The Beatles’ın ardından kendini yeniden keşfetmesi gerektiğinde Paul’e olanların hikayesi, hiç anlatılmamış bir hikaye” dedi. “Universal ve Michele bu konuda beni aradığında, bunu yapmam gerektiğini söylemem yaklaşık üç saniye sürdü. 10 yaşımdan beri eğitim aldığımı düşündüğüm türden bir şey.

Batiste ayrıca, Heineman ile yaptığı işbirliğini duyurmak için dikkatleri üzerine çekti. Amerikan Senfonisi, geçen sonbaharda Carnegie Hall’da gösterime giren aynı adlı sahne şovunu yaratma yolundaki uzun metrajlı belgesel. Filmin, yaratıcı sürecine yakından bir bakış olduğu ve beş Grammy (“We Are” ile yılın albümü dahil) kazanmasının dorukları ve karısının kanser teşhisi ve tedavisiyle yüzleşmesinin en düşük seviyeleri sırasında kişisel hayatına eşi benzeri görülmemiş bir bakış olduğu söyleniyor. .

Bu öğleden sonra yapılan kısa yorumlar sırasında Batiste hız trenine değindi. “Geriye dönüp baktığımda, benim için çok zor olduğunu biliyorsun. Bu paylaşılacak bir şey. Herkese sanatın gücüne ama en çok da kendi direnişimizin gücüne bir pencere açmak adına” diye açıkladı. “Bu, ölümlülüğünüzle yüzleştiğinizde ve yeteneğinizin sınırıyla yüzleştiğinizde gerçekleşen, yaşamı onaylayan bir şeydir. Yapabileceğinizi bilmediğiniz ya da üstesinden gelebileceğinizi bilmediğiniz bir şeyin kenarlarıyla yüzleşirsiniz ve belki de diğer taraftan başarırsınız.”

“İnanılmaz sanatçı” olarak adlandırdığı ve onu “bir yıl boyunca, her gün, şimdiye kadar bir kamerayla olduğum en savunmasız ve açık gözlü” olarak filme almasına izin verdiği Heineman’ı övdü. Heineman, aşağıdaki gibi dokümanlar üzerinde büyük beğeni toplayan çalışmalardan sonra projeye geldi: İlk Dalga, Retrograd, Kaplan, Medellín’li Çocuk Ve kartel arazi. Batiste, “Umarım bu film size ulaşır ve deneyimlerim size kendiniz, yaşam, mücadele, zafer ve insanlık hakkında bir şeyler öğretir” dedi.

Film duyuruları, yöneticilerin, müzik endüstrisinden çalışanların ve diğer sanatçıların önünde UMG performanslarından oluşan bir geçit töreninin yer aldığı bir programla renklendirildi. Cumartesi günü Milk Studios’ta Elton John (David Furnish ile birlikte), David Zaslav, Niall Horan, Ice Spice, Fletcher, Yo Gotti, Sabrina Carpenter, Brooklyn ve Bruce Sudano, Queen Naija, Natalie Jane ve daha fazlası oturuyordu.

Katılan UMG yöneticileri arasında Angel Kaminsky, Avery Lipman, Ben Adelson, Bruce Resnikoff, David Blackman, Dickon Stainer, Elliot Grainge, Frank Briegmann, Gary Kelly, Imran Majid, Jesus Lopez, Jo Charrington, Jody Gerson, John Janick, JT Myers, Justin Eshak, Marc Cimino, Michelle Jubelirer, Monte Lipman, Nat Pastor, Richelle Parham, Sam Riback, Steve Berman, Tunji Balogun, Tyler Arnold ve Wendy Goldstein ve diğerleri.

Grainge programı başlatırken, “Geri döndük,” dedi. “Sanatçıları ve yeni müziği kutlamak için bu odaya son gelişimizin üzerinden tam üç yıl geçtiğine inanabiliyor musun? Hepimiz tekrar birlikteyiz. Bu son üç yılda çok şey oldu ve bugün sadece müzikle ilgili.

Merz Aesthetics’ten Xperience+ ve Coke Studio tarafından sunulan vitrinde, Kim Petras, Sam Smith, Samara Joy, Glorilla, Stephen Sanchez, Lauren Spencer Smith, Feid, Muni Long ve Doechi sahne aldı. Grainge, şovu kapatmak için ülke ikonu Shania Twain’i karşılayarak sürpriz bir performansı sona sakladı. Seyirci, performansları açık bir şekilde beğendi ve çoğu sanatçıyı ayakta alkışladı, bu bazen havasız etiket vitrinleri için ender bir durum.

Grainge tarafından verilen açılış onurunu (bir UMG x Reverb Amplifier ödülü) kabul etmek için sahneye çıkarak programı açan gişe rekorları kıran Billie Eilish’in ayakta alkışlanması sayesinde güçlü bir notla başlayan bugün durum kesinlikle böyle değildi. eko-aktivizmi adına. Eilish, ödülle “çok görüldüğünü” hissettiğini söyledi. “Bu odadaki herkes, hepimiz üzerimize düşeni yapabiliriz. Çoğunuzun cebinde biraz para var. Belki onu iyi şeyler için kullan, aptalca şeyler için değil.”

Bugünün programından öne çıkan diğer konuları aşağıda görebilirsiniz.

sinema-2