Yıllar geçtikçe, Destiny 2’nin para kazanma taktiklerinin birçoğunun öğütme ve zaman kapısı içeriğini ödüllendiren mobil oyun stratejilerine dayandığı ortaya çıktı. Ne yazık ki, bir oyuncunun oyundaki zamanını en üst düzeye çıkarmanın yollarını bulmak, birincil odak noktası öncelikle deneyimi genel olarak keyifli hale getirmek değilse, onun mevcut en iyi ücretsiz PC oyunlarından biri olma statüsünü engeller.

Destiny 2 her zaman uzun eziyetleri ödüllendirmiştir, ancak kullanıcıların zamanını sifonlamak için aradığı yolların genişliği, video oyunları söz konusu olduğunda zamanın nakit olduğu konusunda rahatsız edici, derin bir psikolojik anlayışa işaret etmektedir.

Bungie, para kazanma stratejisini yıllar içinde birçok kez güncelledi. Şirket, oyun avantajları sağlayan Eververse ganimet kutularından yararlanan tamamen Destiny 2 mikro işlemleri sunmaktan büyük ölçüde uzaklaşmış olsa da, oyunun geliştiricileri artık oyunculara genişlemeler, sezon geçişleri, etkinlik kartları, kozmetikler dahil olmak üzere çeşitli oyun içi eklentiler sunuyor. ek aktivite içeriği ve ticari ürünler.

İnsanlara, özellikle oyunun değer verdikleri yönleri için ödeme yapma seçeneği sunmak, doğası gereği sorunlu değildir. Çarkların dönmesini sağlamak için oyunun gelir elde etmesi gerekir. Muhtemelen pazarlama ve finans ekiplerinden etkilenen geliştiriciler, oyuncuların daha fazla oynamasını sağlamak için düşük kaliteli mobil oyunlarda uzun süredir var olan psikolojik taktikleri kullanarak ince bir şekilde para kazanmayı mahkemeye verdiğinde bir sorun ortaya çıkar.

Mobil oyunlar her zaman eğlenceli olacak şekilde tasarlanmadıkları kadar bağımlılık yapacak şekilde tasarlanırlar. Birçoğu, geniş bir izleyici kitlesini çekmek için başlangıçta ücretsiz olarak oynanır. Özünde, bir oyunun kullanıcıları çekmek için biraz eğlenceli olması gerekir. Ancak satışları artırmak için, oyuncuları oynamaya devam etmeye ikna etmesi yeterlidir. Geliştiriciler bunu yapmak için genellikle günlük check-in ödüllerini, zamana bağlı içeriği veya hızlı satışlar gibi zamana duyarlı bonusları kullanır.

Bir kişi oyunda ne kadar uzun süre kalırsa, oyun içi satın alma yapma olasılığı o kadar yüksek olacağından elde tutma çok önemli hale gelir. Teorik olarak, oyuncular bir oyunu zevk aldıkları için oynamaya devam ederler. Ancak, bir dereceye kadar, bir oyuna bağlı kalmak da psikolojiktir.

Destiny 2’nin özellikleri, insanları ‘akılsız’ mobil oyunlara para harcamaya iten trendlerden yararlanıyor. Oyun sadece birkaç saat daha oynarsa, potansiyel olarak son derece düşük düşme oranına sahip egzotik kazanabilir veya bir tanrı yuvarlanan silah alabilirsiniz. Eğlenip eğlenmediğiniz artık önemli değil, çünkü harcadığınız zaman ve enerji, getirisinin buna değer olması gerektiği anlamına geliyor, değil mi?

Zorlu eziyetlerin yalnızca oyuncuların oyuna zaman ayırmalarını sağlamak için var olduğu ortaya çıktıkça, strateji geri tepmeye başlıyor. Son zamanlarda, Destiny 2 Iron Banner sırasında Muhafızlar, XP kazanımlarını hızlandırmak için kibrit atarak belirli bir gölgelendirici için eziyete misilleme yaptı. Bungie, bu oyuncuların benzersiz bir oyun modunun keyfini çıkarmaktansa ilerleme kazanımlarını artırmak için daha fazla motive olmalarını endişe verici bulmalıdır. Bungie, gelecekte Destiny 2 Iron Banner rütbe ilerlemesini hızlandıracağını söyleyerek hızlı bir şekilde yanıt verse de, yine de genel öğütme sistemiyle ilgili temel bir sorunu vurgulamaktadır.

Oyuncuları oyunda kalmaya teşvik etmek ve onları para harcamaya ikna etmek için kurnazca yollar bulan geliştiricilerin başka birçok örneği var. Destiny’nin event challenge kullanıcı arayüzlerini düşünün. Etkinlik zorluklarını kontrol etmek, oyuncuların etkinlik kartlarını yükselttiklerinde ne kazanabileceklerini de gösteren bir ekranı sürekli olarak ziyaret etmelerini gerektirir. Bu, oyuncuyu yükseltilmiş kartı satın almaya ikna etmek için bir pazarlama temas noktası işlevi görür.

Ayrıca, birkaç ay boyunca anında ödüller ve yeni içerik vaat eden sezon geçişleri, esasen kısa vadeli aboneliklerdir. Bazıları bunun yeni hikaye içeriği ve etkinlikleri için makul olduğunu iddia edebilir, ancak bunun ücretli DLC’ye ek olduğunu ve 30. Yıldönümü paketi ve zindan içeriği gibi paraya mal olan etkinlikleri içermediğini unutmamak önemlidir.

Destiny 2 para kazanma - birkaç Muhafız Cabal güçleriyle savaşır

Oyunun birkaç yönü, oyuncunun gerçekten doğrusal bir şekilde ilerlemesine izin verir. Örneğin, Destiny 2 sezon 19’da, bir oyuncu oyunun bir sonraki hikaye görevine ilerlemeye hazır olduğunda, önce belirli miktarda Seraph Anahtar Koduna sahip olduğundan emin olmalıdır. Görünüşe göre bu adım, Muhafızların diğer Destiny 2 faaliyetlerinde daha fazla zaman geçirmesini sağlamak dışında gerçek bir sebep olmadan var.

Kozmetikler, zindanlar ve benzersiz olay zırh setleri güzel olsa da, bunları istemek psikolojik hilelerden kaynaklanmamalıdır. Uzun vadede, oyun içinde geçen süreye eğlenceden daha fazla öncelik vermek, en sadık oyuncuları bile zorlayacaktır. Bu bölgeye çok fazla girmek, oyunun piyasadaki en iyi FPS oyunlarından biri olarak daha geniş çekiciliğini azaltma riski taşır.

Destiny 2 Lightfall genişletmesi 28 Şubat’ta geliyor, bu yüzden hazırlanmak için bundan önceki en iyi Destiny 2 yapılarına bir göz atın.oyun-2