Komik kabartma

iPod müzik çalar, Mac, Apple Watch ve tabii ki iPhone gibi ikonik Apple ürünlerinin tasarımcısı Jony Ive son çalışmasını tanıttı: Kağıttan yapılmış kırmızı bir burun.

Ancak bunun sıradan bir kırmızı burun olmadığı söylenmelidir. Bu “tarihteki en mükemmel burun”dur ve “burnunuza tam oturacak şekilde” yapılmıştır.

Aynı zamanda, her Mart ayında gerçekleştirilen ve 1988’den beri BBC tarafından yayınlanan büyük Red Nose Day bağış toplama etkinliğinin arkasındaki organizasyon olan Birleşik Krallık’taki Comic Relief hayır kurumunun en tanınmış sembolüdür. bağışlar, bir dizi nedene gidin.

Comic Relief’in kırmızı burnu eskiden plastikten yapılıyordu, ardından 2020’de ilk plastiksiz kırmızı burnunu üretti. Ive’nin burnu, tabiri caizse, %95 bitki bazlı malzemelerden yapılmıştır.

Aşağıdaki videoda gösterildiği gibi, yeni tasarlanmış kırmızı schnoz küçük bir düz hilal olarak başlar ve petek şeklindeki kağıt bir küreye yayılır. Ayrıca kendi çok küçük taşıma çantasıyla birlikte gelir.

Jony Ive, “Comic Relief ile büyüdük ve onların olağanüstü çalışmalarını desteklemekten gurur duyuyoruz” dedi. dedim Comic Relief’in web sitesinde. “Bu yeni ve görünüşte basit olan kırmızı burun, tasarlaması ve yapması inanılmaz derecede karmaşık küçük bir nesne oldu ve tüm ekibimizi dahil etti. Umarız giyen herkese biraz neşe getirir.”

35 yıl önce Red Nose Day’in lansmanından bu yana, Comic Relief hayır işleri için 1 milyar İngiliz Sterlini’nden (yaklaşık 1,2 milyar $) fazla para topladı ve on milyonlarca sterlin kırmızı burun satışlarından geldi. Hangisinden bahsetmişken, yapabilirsin Jony Ive tarafından tasarlanmış kırmızı burnunuzu buradan alın.

Şirkette son derece başarılı geçen 27 yılın ardından Apple’dan ayrıldım. Ayrıldıktan kısa bir süre sonra arkadaşı ve uzun süredir birlikte çalıştığı Marc Newson ile LoveFrom adlı bir tasarım firması kurdu. LoveFrom, Temmuz 2022’ye kadar Apple ile çeşitli projelerde çalıştı. İngiliz tasarımcı, son yıllarda Ferrari, Airbnb ve çevre girişimi ile çalıştı. toprak karta. Ayrıca Londra’daki Royal College of Art’ta (RCA) şansölye olarak birkaç yıl görev yaptım.

Kırmızı burunlu zaferinin ardından, as tasarımcının bir sonraki büyük projesinin kokusunu alacağı kesin.
genel-19