Yeni bir Dead Space Remake yaması mevcut ve merak edenler için PS5, Xbox Series ve PC sürümlerinin sahip olduğu bir çözünürlük/grafik hatasını düzeltiyor. Bu yamanın oyunu ne kadar iyileştirdiği konusunda size daha iyi bir fikir vermek için, Dead Space Remake’in yamadan önce ve sonra nasıl göründüğünün bir karşılaştırmasını burada bulabilirsiniz.

Farkında olmayanlar için, PS5’teki (ayrıca Xbox Series ve PC’deki) Dead Space Remake, oyunun olması gerekenden daha bulanık ve pikselli görünmesine neden olan kötü bir grafik hatasından muzdaripti. Sorun herkesi etkilemese de, birkaç oyuncu (üzerinde reddit), biz de dahil olmak üzere, yeniden yapımı oynadıktan hemen sonra bir şey fark ettik. Şansımıza, EA Motive sonunda sorunu kabul etti (bu yüzden hepimiz deli değildik!) ve bugün itibariyle bir düzeltme yayınladı. Bu düzeltmeyi daha iyi göstermek için, yeni yamanın birkaç öncesi ve sonrası görüntüsünü yakaladım.

Bu ekranların yamadan önce ve sonra kalite modu kullanılarak yakalandığını unutmayın. Aydınlatma değişikliğine gelince, sorunu daha iyi göstermek için her iki görüntü de %100 parlaklıkla çekiliyor, bu nedenle yeni yamada aydınlatma değiştirilip iyileştirilse de ayarlarda bir fark yok.

yakın çekim karşılaştırma

Evet, bu kesinlikle şimdi çok daha iyi görünüyor! En azından fark etmeyenler veya etkilenmeyenler için, aydınlatma ve siyah kontrastlarının artık iyileştiğini görmelisiniz, bu yüzden orada sizin için bir şeyler var.

Dead Space Remake artık PS5, Xbox Series ve PC’de mevcut. Kendi düşüncelerimizle ilgilenenler için, Dead Space Remake incelememizin tamamını okuduğunuzdan emin olun!

Daha Fazla Ölü Alan Okuması:oyun-6