Geçen Kasım ayında, Google’ın aşağıdakilere izin veren bir özelliği tanıttığını bildirdik: Gmail gönderilerinizi sizin yerinize takip eder. Kullanıcıların, Gmail uygulamasının Gelen Kutusu bölümündeyken, bir bakışta bekledikleri paketler hakkında hızlı bir şekilde bilgi almalarını sağlayacaktı.

Kasım ayının üzerinden çok zaman geçmiş olsa da birçok kullanıcı, özelliğin yayında olduğunu bilmelerini sağlayan notu kaçırmış olabilir. Genellikle bu, izlemeyle ilgili bir e-posta aldığınızı algıladığı anda Gmail uygulamanızın üst kısmında görünen bir kart tarzında gelir.

Pekala, işte hatırlatmanız millet: Gmail artık gönderilerinizi takip edebiliyor ve hatta yenilenmiş bir görünüme kavuştu. Bu özellik hem iOS hem de Android’de mevcuttur, çünkü 9to5Google raporlanır ve bir kez açtığınızda, gelen kutunuzda izleme bilgilerini ve bir e-postayı açtığınızda daha ayrıntılı görünümleri görmeye başlarsınız.

Gmail’de paket takibi nasıl etkinleştirilir?

Bu harika ve hepsi, ancak istemi kaçırdıysanız özelliği nasıl etkinleştirirsiniz? Endişelenme, yapması oldukça basit. Android’den başlayalım:

 1. Uygulama içinden Gmail ayarlarını açın
 2. E-postanıza dokunun
 3. Genel -> Paket Takibi’ne gidin
 4. presto! Bitirdiniz.

Ve iPhone’ları daha çok seviyorsanız, şunları yapabilirsiniz:

 1. Gmail uygulamasında Ayarlar’ı açın
 2. Veri Gizliliği’ne ilerleyin
 3. Nedense Toggle orada

Artık özelliği etkinleştirdiğinize göre şunları görebileceksiniz:

 • Teslimat Tarihi, kurye tarafından gönderildiği şekliyle
 • Kopyalamak için dokun özelliklerine sahip Sipariş Numarası, ancak tüm siparişlerle çalışmaz
 • Sizi çevrimiçi, muhtemelen daha ayrıntılı izlemeye yönlendiren hızlı bir “İzle” düğmesi
 • Üç aşamada sipariş durumu: Sipariş verildi, Sevk edildi, taşımada anlamı ve teslim edildi.

Sadece teslimat durumunuzu hızlı bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız, beklenen teslimat tarihi gelen kutusundan görüleceğinden e-postayı açmanız gerekmez. Yine de e-postayı açarsanız, yukarıdakilerin tümü uygulamanın üst kısmındaki dinamik bir kartta görüntülenecektir.

Dört gözle bekleyeceğimiz yeni işlevlerimiz de var. Gelecekte belirsiz bir zamanda, kullanıcılar uygulamanın üst kısmında takip ettikleri tüm gönderilerin bir özetini alabilecekler ve gecikmeli gönderiler için etiketler de tanıtılacak. değil mi sadece şiş Bunun gibi gelişmeler gününüzü biraz daha kolaylaştırdığında?telefon-1