ByteDance ve popüler platformu TikTok’u çevreleyen tüm yasal sorunların ortasında şirket, tüm uygulama kullanıcıları için doğrudan mesajlaşmayı etkinleştirmeye karar verdi. TikTok’un doğrudan mesajlaşma özelliği, yalnızca birbirini takip eden kullanıcılara açıktı. Bu özellik ilk olarak Kasım 2022’de bir beta testinin parçası olarak küçük bir kullanıcı grubu için tanıtıldı, ancak şimdi ek bir seçenek olarak herkesin kullanımına sunuluyor. TikTok’un yeni özelliği, tamamen uygulamayı daha sosyal hale getirmekle ilgili. DM kullanılarak, insanlar birbirleriyle daha fazla paylaşımda bulunmaya ve daha kolay bağlantı kurmaya teşvik edilecek. İstediğiniz kişiye mesaj göndermenize izin verecek, bu da uygulamada video paylaşmanın ve arkadaş edinmenin daha fazla yolu anlamına geliyor. Artı, TikTok’un nihai sosyal ağ olma planının bir parçası. İnsanlar uygulamaya gerçekten dikkat etmeye başlıyor ve bu özellik onu daha da iyi hale getirecek. Yelpazenin diğer ucunda TikTok, sonrasında hem ABD’de hem de AB’de yaklaşan yasaklarla karşı karşıya. ByteDance geçen yıl gazetecileri gözetlediğini itiraf etti. Bu noktadan itibaren işler hızla tırmandı ve uygulamanın devlet tarafından verilen telefonlarda yasaklandı ve bir düzineden fazla ABD okulu.

TikTok’tan önceki gelecek, taze karıştırılmış bir milkshake kadar belirsiz. Siyaseti bir saniyeliğine işin dışında bırakır ve TikTok’un istatistiklerine bakarsak, tüm yansımaların bir bütün olarak sosyal ağlar üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

TikTok’un 1,53 milyardan fazla kullanıcısı var ve bunların 1 milyarı aylık aktif kullanıcı. Bir yasaklama durumunda, yüz milyonlarca kişi mahsur kalır ve alternatif bir platforma doğru büyük bir göç olabilir.

Ayrıca Oku:telefon-1