Microsoft’un 2022’de birinci taraf sürümlerle mücadele ettiği bir sır değil, bu nedenle Xbox’ın başkanı bile yaklaşmakta olan Bethesda oyunları Starfield ve Redfall’un platformun ve PC Game Pass’in başarısı için kritik öneme sahip olduğunun farkında. Hâlâ kesin bir Starfield çıkış tarihimiz olmasa da, RPG oyunu bu yıl piyasaya sürüldüğünde Microsoft, Xbox ve Game Pass’i desteklemek açısından hayati önem taşıyacak.

Ufukta bir Starfield gösterisi ve Redfall çıkış tarihinin nihayet onaylanmasıyla 2023, PC Game Pass için güçlü olacak. Xbox CEO’su Phil Spencer, Xbox’ın PC de dahil olmak üzere tüm ekosistemlerinde daha iyi bir 2023’e sahip olduğundan emin olmak istediğinden bu durumun endişeyle farkında.

Spencer, “Redfall ve Starfield gerçekten önemli oyunlar, geliştirmekte olduğumuz her birinci taraf oyunu,” diyor. IGN. “Game Pass’in büyümesi açısından istikrarlıydı. Oyunlara yeni oyunlar ve devam oyunları ekledikçe, büyümenin devam ettiğini görüyoruz.

Starfield’ın Game Pass sürümünün onaylanmasıyla (görünürde kesin bir çıkış tarihi olmamasına rağmen) hem geliştirici hem de yayıncı olarak Bethesda, Microsoft’un 2023’teki başarısı için hayati öneme sahip olacak. ve Game Pass zaten temettü ödedi.

Spencer, “Bethesda’nın portföyümüzde göstereceği güç beni gerçekten cesaretlendirdi ve bunu 2023’te şimdiden görmeye başlıyoruz ve bu heyecan verici,” diye ekliyor Spencer.

Bununla birlikte Spencer, Xbox’ın 2022’deki cansız durumunun kesinlikle farkında ve bu ayki Developer Direct’in bile ekibin bu yılın farklı olacağını göstermesi için bir yol olarak hareket etti.

Spencer, “Müşterilerimize harika oyunlar sunmaya devam etme taahhüdümüz, benim ciddiye aldığım bir şey, ekiplerin ciddiye aldığı bir şey ve 2022 oyunlar için çok hafifti” diyor. “2023’e gireceğimiz için heyecanlıyız, Developer Direct’e sahibiz. Gösterdiğimiz oyunlar hakkında gerçekten iyi hissettim. Ve ayrıca Starfield’ın kendi şovunda vurgulayabileceğimiz bir oyun olduğunu biliyoruz ve ardından 2023’e iyi bir ivme ile başlayabiliriz.”

Starfield için heyecanlıysanız ve bu arada benzer bir şey oynamak istiyorsanız, bu kaşıntıyı gidermek için en iyi açık dünya oyunlarının ve en iyi sanal alan oyunlarının bir listesine sahibiz. Hatta Starfield gibi en iyi oyunlara sahibiz.oyun-2