Covid-19 aşı üreticisi Pfizer’in kurumsal girişim sermayesi kolu, immüno-onkolojik terapötik teknoloji geliştiren Oxford merkezli biyoteknoloji girişimi Gray Wolf’a 49 milyon dolarlık (39,6 milyon sterlin) bir yatırıma eş liderlik etti.

2017 yılında kurulan Gray Wolf Therapeutics, yeni kanser önleyici tedavisiyle tümörlerle mücadelede uzmanlaşmıştır. Şirket yakında insan hastalar üzerinde tıbbi deneyler başlatmayı planlıyor.

Gray Wolf Therapeutics’in CEO’su Peter Joyce, “Yaşam bilimi endüstrisinin önde gelen yatırımcılarından oluşan bu sendika, evrimimizin kritik bir döneminde, biz kliniğe girmeye hazırlanırken, Grey Wolf’a çok sayıda ilgili uzmanlık ve kaynak getiriyor” dedi.

Joyce, finansmanın “lider programımızla ERAP inhibisyonu için klinik kavram kanıtını gösterme çabalarımızı destekleyeceğini, ancak aynı zamanda, daha fazla ilerlemeyi ve ilk boru hattımızı genişletmeyi hedeflediğimiz için bu alanda devam eden bilimsel araştırmamızı da yönlendireceğini söyledi. türünün tek örneği terapötikler ”.

Pfizer Ventures, Earlybird Venture Capital tarafından yatırıma ortak yatırımcı olarak katıldı. Turdaki diğer katılımcılar arasında Oxford Science Enterprises ve British Patient Capital yer aldı.

Pfizer’in müdürü Marie-Claire Peakman, “Grey Wolf ekibi tarafından sürdürülen bilimsel zemin, mevcut immün-onkoloji tedavilerini sınırlayan en önemli iki direnç mekanizmasının – zayıf tümör görünürlüğü ve T hücresi tükenmesinin – üstesinden gelmek için potansiyel çözümler açısından verimlidir” dedi. Girişimler.

“Klinik ortama giren ve eyleme geçirilebilir ve tamamen yeni bir terapötik yaklaşım geliştirmek için çalışan şirketi desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Pfizer daha önce, Ekim 2021’de 12 milyon dolar (9,6 milyon sterlin) toplayan Birleşik Krallık merkezli sağlık teknolojileri şirketi Entia’yı desteklemişti.genel-11