Insider Ice Universe, Weibo sayfasında aynı nesnenin Galaxy S23 Ultra kamerayla çekilmiş üç fotoğrafının parçalarını yayınladı. Çekim, ana sensör kullanılarak gerçekleştirildi, ancak üç farklı çözünürlükte – 200, 50 ve 12,5 megapiksel. “Birçok kişinin görmek istediği karşılaştırma”, – yani muhbir bu resimlere yorum yaptı.


Galaxy S23 Ultra’nın 200 megapiksellik Samsung ISOCELL HP2 sensörü, daha fazla ışık yakalamak için piksel gruplamayı destekler. Gruplandırma sırasıyla 4 veya 16 piksel ile gerçekleştirilebilir, ilk durumda çözünürlük 50 megapiksele, ikinci durumda – 12,5 megapiksele düşürülür. Bu çekimler sadece üç seçeneği de gösteriyor.


12,5 MP


50 MP


200 MP

İçeriden biri, çerçevenin aynı kısmının 8 kat büyütüldüğünü kaydetti – muhtemelen ayrıntıların anlaşılmasını kolaylaştırmak için. Son karenin en karanlık olduğunu çıplak gözle görebilirsiniz.

Şelale ekranlı akıllı telefonların yeni trendi, iPhone X’teki çentik, iPhone 14’ün yeni tasarımı ve Samsung’un 200 megapiksel görüntü sensöründen ilk kez doğru şekilde bahseden Ice Universe oldu. Ayrıca Redmi Note 12 Pro + ‘nın 200 megapiksel ana kamera alacağını ilk duyuran kişi oldu.genel-22