Steam’in en yeni platform oyunu, düzensiz ve enerjik Pizza Tower’ın hakkını veren bir giriş için kelimeler bulmaya çalışıyorum. Çarpıcı bir müzik, parlak görseller, çeşitli düşmanlarla ve mantarlarla savaşan ortalama bir İtalyan adamla duyuları anında tuzlayan bir platform oyunu – ama tulum giyen bir tesisatçıdan alabildiğiniz kadar uzak ve çoktan oynaması gerekenler listemin en üstüne çıktı.

Peki, Pizza Kulesi tam olarak nedir? Bu, Wario Land serisinin oynanışını ve Ren ve Stimpy veya Ed, Edd n Eddy gibi 90’ların çizgi filmlerinin kaotik görsellerini Pizza Kulesi’ne tırmanma hakkında hızlı tempolu bir oyuna kanalize eden bir 2D platform oyunudur. Pizza Kulesi’ni yok etmek ve kulenin katlarına tırmanıp seviyelerini geçerek kendi restoranını kurtarmak için bir intikam görevinde olan “şişman, kelleşen bir İtalyan” olan Peppino Spaghetti olarak oynuyorsunuz.

Pizza Tower’ı tanımlamak için bazı (daha fazla) gerçekten korkunç pizza temelli kelime oyunları yazmaya çalışabilirdim, ancak bir Steam incelemesi beni en iyi açıklamaya göre geride bıraktı; Buna bir Wario, Sonic veya Metroidvania oyunu demek yerine, Pizza Tower artık bir “Sonicoidario” oyunu olarak bilinecek.

Daha bu ay piyasaya çıkan Pizza Tower, 1.000’den fazla inceleme ve tırmanışla Steam’de şimdiden “ezici derecede olumlu” bir tepki aldı ve Tour De Pizza tarafından geliştirilen oyun kesinlikle benzersiz bir görsel stile ve aşağıdaki fragmanda görebileceğiniz inanılmaz bir film müziğine sahip. .

Yine de Steam’e atlayıp bir Domino’s siparişi vermeden önce, Pizza Tower’ın aslında bir fiyat indirimi aldığını bilmelisiniz, bu nedenle oyunu satın almayı erteleyebilirsiniz. Tour De Pizza, bölgesel fiyatlandırmada bir hata yaptığını ve “ABD dışındaki çoğu bölge için mümkün olan en kısa sürede fiyatı düşüreceğini, bu nedenle bu sorun çözülene kadar oyunu satın almayı ertelediğini söylüyor. ”

ABD’deyseniz, şu adrese de gidebilirsiniz: Pizza Tower Steam sayfası şimdi değilse, oyunu istek listenize eklemenizi ve sadece bir an için beklemenizi öneririm.

Bu fiyat indirimini beklerken, şu anda PC’de bulunan en iyi bağımsız oyunlar listemize veya bunun yerine en iyi aksiyon-macera oyunlarına göz atabilirsiniz.oyun-2