Dead Space’in yeniden çevrimi genel iyileştirmeler sunarak tatlı ışın izlemeli aydınlatmayla modern ve akıcı bir deneyim sunarken, Sony bilimkurgu korku oyununun PS5’te biraz daha iyi oynayacağını bilmenizi istiyor.

Her şey aşağı geliyor DualSense denetleyici açık PS5 ve dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi benzersiz teknolojilerinin ölü boşluk daha da sürükleyici. bu PlayStation Blogu (yeni sekmede açılır) oyunun konsolun donanımını kullandığı tüm farklı yolları ayrıntılarıyla anlatıyor, ancak bunun USG Ishimura’da Necromorph’ları parçalamak için ne anlama geleceği konusunda çok heyecanlıyım.

DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerini kullanarak yeniden yapılanma, ölü boşlukikonik Plazma Kesici. Bunun nedeni, siz ışının tüm gücünü serbest bırakmadan önce, lokalize titreşimler yoluyla, tetikte kabaran plazma enerjisinin kinetik doğasını hissedeceksiniz. Ateş ettikten sonra, tetikleyiciler hızla yeniden devreye girer, böylece başka bir atış yapabilir ve düşman Slasher’lara, Hunters’a ve Wheezers’a ateş edebilirsiniz.

Bu uzayda hayatta kalma oyunu hakkında bilinmesi gereken bir şey varsa, kesinlik paniğin üzerindedir. Türün doğasına uygun olarak, cephaneniz hiçbir zaman dolmaz, yani ne zaman ateş edeceğinizi ve hangi uzvunuzu hedef alacağınızı dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Bunun nedeni, mermilerin (büyük ölçüde) keşfetmekte olduğunuz uzay gemisinin döşemesini takip eden dehşeti yavaşlatmak için çalışmamasıdır. ölü boşluk.

Isaac Clarke bir koridorda yürürken

(İmaj kredisi: EA / Güdü )

Dead Space’teki daha geleneksel silahlar da PS5 denetleyici donanımının tüm özelliklerini alıyor. Büyük ölçüde basit bir otomatik silah olan Darbeli Tüfek, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyicilerin bir karışımı aracılığıyla hassas ağırlık ve geri tepme özelliklerine sahiptir. Bu, silahın sallanmasına, her turda uygun şekilde ağır tekme atılmasına ve her mermi merminin namluyu terk etmesinden sonra silahın nasıl hissettiğine yansır. Ne de olsa Isaac Clarke’ın cephaneliğinin kör balyozu, mühendisin daha teknik envanterindeki cerrahi hassasiyetten yoksun. Orijinal oyunda olduğu gibi yeniden yapımda da kaotik olduğunu duyduğuma sevindim.oyun-3