Google, Chrome mobil tarayıcısına, Android için kullanıma sunulan Chrome’dan çıktığınızda gizli oturumunuzu kilitlemek için en son gizlilik ve güvenlik eklentisi gibi, bazıları doğrudan masaüstü sürümünden alınan, mümkün olduğunda ise benzersiz şekilde telefonlarda bulunan yeni özellikler getirmeye devam ediyor. konuştuğumuz gibi telefonlar.

Tıpkı iOS’ta olduğu gibi Android’de de Gizli sekmeye yeniden girmek istediğinizde biyometrik kimlik talebinde bulunabileceksiniz. Google. Android’de, seçenek genellikle gizli bir gizli sekmeyi okumaya çalışmadan önce bir parmak izi tanımlama isteği olacaktır.

Android için Chrome’da gizli sekmeler için parmak izi koruması nasıl ayarlanır?

  1. Android için Chrome’da sağ üstteki üç noktaya dokunun.
  2. Ayarlar menüsüne dokunun.
  3. Gizlilik ve Güvenlik’i seçin.
  4. “Chrome’u kapattığınızda gizli sekmeleri kilitle” seçeneğini açın.

Bu şekilde, kesintiye uğramış bir Gizli oturumu devam ettirmenizi isteyen herkes, sekmede ne olduğunu okumak için önce Android’de önceden ayarlanmış biyometrik tanımlama yöntemini girmek zorunda kalacak ve bu da gizlilik veya güvenlik ihlali olasılığını daha da azaltacaktır.

Google, bu yeni gizli oturum kilitleme özelliğini, Chrome oturumuyla çevrimiçi ortamda daha güvenli kalmaya yönelik 5 ipucunun bir parçası olarak tanıttı ve bu da bize Google Şifre Yöneticisi’ni iOS, Android ve masaüstünde kullanabileceğimizi hatırlatıyor. Şifrelerinizi bir Google Hesabı ile senkronize ederseniz, “kaydedilmiş şifrelerinizi telefonunuzda ve dizüstü bilgisayarınızda Chrome’da ve ayrıca Android ve iOS uygulamalarında kullanabilirsiniz.,” diye hatırlatıyor Google.

Google’ın bize verdiği başka bir yeni gizlilik ve güvenlik ipucu, yalnızca site ziyaretleri geçmişi, çerezler ve önbellek gibi eksiksiz Chrome tarama oturumu ayak izlerinizi silemeyeceğiniz, aynı zamanda çok daha ayrıntılı bir kontrole de olanak tanıyacağınızdır.

Tarama verileri tamamen veya yalnızca tarama alışkanlıklarınızı ortaya çıkarmak için en hassas olduğunu düşündüğünüz belirli bir zaman diliminde silinebilir. Sadece bu da değil, ziyaret edilen web siteleri veya otomatik doldurma girişleri gibi her bir öğeyi de silebilirsiniz ve Google bize ” yazabileceğimizi hemen hatırlatır.tarama verilerini temizle” Ayarlar’daki seçenek için uğraşmak yerine doğrudan Chrome adres çubuğunda, oldukça havalı!telefon-1