Wallapop’a 81 milyon euroluk yeni tur Döngüsel ekonomiye adanmış platform, Avrupalı ​​bir geç aşama girişim fonu olan Korelya Capital liderliğindeki ve Şubat 2021’de belirleyici bir rol oynayan önde gelen Kore internet şirketi Naver tarafından desteklenen G serisi finansman turunun genişletildiğini duyurdu. önceki turda rol. Accel, 14W ve Insight’ın da katıldığı operasyonda, şirkete 771 milyon € değer biçti.

Wallapop, platformun 2021’de İtalya’da ve geçen Eylül ayında Portekiz’de piyasaya sürülmesiyle uluslararası genişlemeye yatırım yapıyor. Nerl ile 2022 yılının ilk yarısında ülkemizde aynı türden e-ticaret platformları arasında en çok indirilen uygulama oldu. 2,4 milyondan fazla indirme. Ayrıca, Ocak’tan Temmuz’a kadar İtalya ve İspanya arasında her iki yönde de satış ve alımların açılması, İtalya’da ve İspanya’ya yönelik toplam satışlarda %600’lük bir artış sağladı.

CEO’su Rob Cassedy, “Son yıllarda Wallapop’un genişleme çabaları, insanlar için ekonomik fırsatlar yaratan daha sürdürülebilir ve bilinçli bir tüketim modelinin geliştirilmesini destekledi; bu, mevcut sosyo-ekonomik bağlamda her zamankinden daha alakalı olmaya devam eden bir misyon” dedi. Wallapop şöyle devam ediyor: «Ölçerken etkimizi artırmamıza ve yüksek büyüme potansiyeline sahip benzersiz bir katalog oluşturmamıza olanak tanıyan sağlıklı bir büyüme modeline öncelik vererek Güney Avrupa’daki yeniden kullanım devrimine liderlik etmeye odaklandık. Naver ve Korelya başta olmak üzere tüm yatırımcılarımız vizyonumuzu paylaşıyor”.

Wallapop, 2022 mali yılını yaklaşık 72 milyon Euro ciro, bir önceki yılın sonuçlarına göre% 40’lık bir artış. 2021’de Wallapop Envíos’un ürettiği ciro, 2019’a kıyasla iki katına çıkarak yaklaşık 17 milyon avrodan 32 milyon avronun üzerine çıktı. Benzer şekilde, Wallapop’un şu anda yalnızca İspanya’da aktif olan profesyonel satıcılara yönelik abonelik hizmetleri, 2020’de kaydedilen 6,7 milyon Euro’dan 10 milyon Euro gelir elde etti. Her iki gelir kanalı da 2022’de sağlam bir büyüme kaydetmeye devam etti.

JP Morgan Securities plc, Wallapop’un G Serisi ilk bağış toplaması için tek yerleştirme aracısıydı.genel-18