Bu hafta Xbox Developer Direct etkinliğinin ardından Microsoft onaylanmış gelecekte çok sayıda başka sergiye sahip olacağını. Bunlar arasında önceden duyurulan Starfield “derin dalış” sunumu ve bu yaz Los Angeles’ta yapılacak bir etkinlik yer alacak.

Starfield, Developer Direct’e dahil edilmedi, bu nedenle Microsoft ve Bethesda buna “uygun süreyi ayırabilir”.

Yaz gösterisiyle ilgili olarak Microsoft, “Ekiplerimiz çok çalışıyor ve bu yaz yıllık gösterimiz için Los Angeles’a döndüğümüzde hayranlarımız için sırada daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyor.”

Microsoft, E3’ten ismen bahsetmedi, ancak şirketin tarihsel olarak büyük gösterinin bir parçası olarak kendi Xbox vitrinine ev sahipliği yaptığı biliniyor. E3’ün bu yıl geri gelmesiyle, Microsoft’un E3 vitrinine gönderme yapması muhtemel görünüyor, ancak bu aşamada hiçbir şey onaylanmadı.

Muhtemelen Starfield vitrini bu yaz Xbox etkinliğinden önce gerçekleşecek, ancak bunu henüz kesin olarak bilmiyoruz. Starfield, Xbox’ın 2023’ün en büyük oyunlarından biri olmaya hazırlanıyor – en büyüğü değilse de. Oyun, Arkane’s Redfall ile birlikte 2023’e geçmeden önce ilk olarak Kasım 2022’de piyasaya sürülecek olduğundan, hayranlar bir süredir bunu bekliyordu. O maç şimdi 2 Mayıs’ta oynanacak.

E3 2023’ün, diğer etkinliklerin yanı sıra PAX ve Star Wars Celebration’ı düzenleyen grup ReedPop’un yeni yönetimi altında 13-16 Haziran’da yapılması planlanıyor. Daha fazlası için, GameSpot’un E3 2023 hakkında bildiğimiz her şeyi içeren özetine göz atın.

Xbox Developer Direct etkinliği, Redfall ve Minecraft Legends’ın çıkış tarihleriyle ilgili haberlerin yanı sıra bir sonraki Forza Motorsport oyunu hakkında yeni görüntüler ve ayrıntılar getirdi. Ek olarak, Tango Gameworks birdenbire bugün 25 Ocak’ta Xbox Game Pass ve PC’de çıkacak bir ritim aksiyon oyunu olan Hi-Fi Rush’ı duyurdu.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1