Twitter yakında reklamverenlere tweet düzeyinde analiz sunacak

twitter Şirketler, Inc’in dijital reklam doğrulama şirketleri Integral Ad Science ve DoubleVerify Holdings Inc ile birlikte çalışarak reklamverenlere reklamlarının yanında görünen içerik hakkında tweet düzeyinde analiz sağlayacağını söyledi.

Daha önce Twitter ile iş ortaklığı yapmış olan IAS ve DoubleVerify, dijital reklamların gerçek kişiler tarafından görüntülendiğini bağımsız olarak doğrulamak için teknolojiyi kullanıyor. Reklamverenler, ödeme yaptıkları reklamların otomatik robotlar tarafından değil, potansiyel müşteriler tarafından görülmesini sağlamak için hizmetleri kullanır.

Genişletilmiş ortaklıklar, sosyal medya Milyarder Elon Musk’ın devralmasının ardından birkaç değişiklik yapmasının ardından reklamverenler platformdaki harcamalarını kestikleri için platform düşen gelirle mücadele ediyor.

Ayrıca Oku

Twitter, reklamverenlerin platforma geri dönmesi için yeni bir teşvik sunuyor

Ayrıca Oku

Twitter, içerik oluşturucuların kazanmasına yardımcı olmak için uygulama içi para birimi üzerinde çalışıyor

Integral Ad Science Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Ziegler, “Pazarlamacılar Twitter’a yatırım yapmaya devam etmek ve sonunda yatırımlarını büyütmek için güven arıyorlar… ve tüm mesele bu,” dedi.

IAS ve DoubleVerify ayrıca reklamverenlere, çevrimiçi itibarını korumak ve bir reklamın yanındaki içeriği tweet düzeyinde değerlendirmek için bir endüstri terimi olan marka güvenliği için ölçüm sağlayacaktır.

Musk, General Motors ve United Airlines da dahil olmak üzere birçok şirketin platformda reklam vermeyi durdurduğu veya geri çektiği için müşterilerini elde tutmak için mücadele ediyor.

Dyson, Mazda, Forbes ve PBS Kids dahil olmak üzere birçok reklamveren, tanıtımları çocuk pornografisi talep eden tweet’lerin yanında göründüğü için pazarlama kampanyalarını askıya aldı veya reklamlarını Twitter’ın bazı bölümlerinden kaldırdı.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9