2023 Oscar adaylıkları, Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon, James Corden ve Jimmy Kimmel’in yer aldığı gece geç saatlerde yayınlanan talk show’larda sıcak bir konuydu. Günlük Gösteri konuk sunucu Wanda Sykes, bu yılın büyük adayları ve küçümsemeleri hakkında şaka yapıyor.

12 Mart’ta Oscar’ların sunuculuğunu da yapan Kimmel, belirli kategorileri kimin kazanabileceği ve belki de geçen yılki rezil tokatın ışığında, bir sunucunun veya sunucunun olup olmayacağı da dahil olmak üzere tören öncesinde yapılan bazı bahislerin altını çizdi. gösteri sırasında vurdu.

Evet’e 100$ yatırıp 1.200$ kazanabileceğinizi belirten Kimmel, “Kumar sorunu olan birini beni tokatlamaya teşvik ediyorlar gibi görünüyor” dedi.

Geçen yılın Oscar sunucularından biri olan Sykes, monologunda uzman bakış açısını da paylaştı ve tokattan bahsetti. Günlük Gösterişaka, “Bu yıl adayları nasıl seçtiklerini merak ediyorsanız, basitçe ‘Hmm, bakalım, kim kimseye tokat atmayacak?’ dediler.”

Kimmel ayrıca adaylık duyurusundan en unutulmaz anlardan birini yakaladı: Riz Ahmed en iyi animasyon kısa adayının adını okuduğunda Benim Dicks Yılım ve kalabalık güldü.

Kimmel, filmi hiç duymadığını söyleyerek şaka yaptı, “‘My Year of Dicks’e bakmaya gittim ve şimdi bilgisayarım açılmıyor.”

Hem Kimmel hem de Sykes da adayı vurguladı Hüzün Üçgeni, Kimmel şaka yaparak “her zaman Papa John’un pizzasından bir dilim olduğunu düşündü” ve Sykes, filmin “Mike Pence’in vajina dediği şey” olduğunu söyleyerek alay etti.

Yine de tüm ciddiyeti içinde, Sykes onu görmekten mutlu olduğunu söyledi. Üzüntü Üçgeni filmin yıldızlarından biri olan Woody Harrelson’ın hayranı olduğu için aday gösterildi.

Sykes ayrıca adaylıklardan bazı iyi haberlerin altını çizdi: Michelle Yeoh, Asyalı olarak tanımlanan ilk en iyi kadın oyuncu adayı oldu. Ve kötü haber, dedi Sykes, hiçbir kadının en iyi yönetmen adayı olmamasıydı.

Sykes, “Geçen yıl Jane Campion’a verdiler,” dedi. “Yani sanırım bu yıl, ‘Eh, bu sizi karıları önümüzdeki 50 yıl boyunca tutmalı’ diye düşündüler.”

Kimmel, Fallon ve Corden ayrıca dikkate değer küçümsemelerden bazılarının altını çizdi.

Fallon, Taylor Swift’in en iyi orijinal şarkı için aday gösterilmediğini belirterek şaka yaptı, “İyi tarafı, Taylor’ın Oscar’larda küçümsenme hakkında yazdığı albüm muhtemelen tüm Grammy’leri kazanacak.”

Ve James Cameron en iyi yönetmen adaylığını alamayınca Avatar: Suyun YoluKimmel, bunun 3D filmin uzun çalışma süresinin geri ödemesi olduğu konusunda şaka yaptı: “Dört saat boyunca bize o aptal gözlükleri takmamızı sağladığın için aldığın şey bu.”

Kimmel, Tom Cruise’un filmdeki performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında aday gösterilmediğini kaydetti. Top Gun: Maverick.

ABC sunucusu, “Biliyorum, tüm Donanmayı yok edilmekten kurtardı ve onun için hiçbir şey yok,” diye şaka yaptı. “‘Dediler ki, ‘Tom bugün o kadar üzgündü ki yapmadı pencereden atla.’”

Bu arada Corden, Cruise’un en iyi film dalında yapımcı olarak aday gösterildiğinin altını çizdi. Süper silah devamı

Corden, Cruise için “Kazanmasını çok istiyorum ve 30.000 fitten paraşütle atlayarak bunu kabul etmeli” dedi. “Bir çatı olduğunu biliyorum. Bir yolunu bulacaktır.”sinema-2