Microsoft, bugün Xbox Developer Direct etkinliği kapsamında Arkane’nin yeni vampir avı FPS’si Redfall’ı sergiledi ve çıkış tarihini duyurdu.

Redfall, bir süre önce sızan tarih olan 2 Mayıs 2023’te başlayacak. Redfall, Starfield ile birlikte 2023’e itilmeden önce ilk olarak 2022’de piyasaya sürülecekti.

Yeni oyun görüntülerine gelince, Arkane hayranlara oyunun kurgusal ortamı olan Redfall, Massachusetts adasına yeni bir bakış attı. Yeni oyun videosu, oyuncuların yeni görevler üstlenebilecekleri güvenli bir sığınak olan itfaiye istasyonunu gösterdi.

Görevlerden birinde, bir deniz fenerine giden ve oraya giderken vampirlerle savaşan oyuncular var. Videoda sergilenen bir vampir türü, alt etmesi zor görünen tehditkar bir yaratık olan Shroud’du. Vampirleri alt etmek, daha sonra oyuncuları avlamak için farklı türde bir vampir çağıran vampir tanrılarını kızdırır.

Redfall oynanış videosunda ayrıca oyuncuların savaş senaryolarına çok çeşitli şekillerde nasıl yaklaşabilecekleri de gösteriliyordu ki bu, Arkane’nin önceki oyunlarının hayranlarına tanıdık gelecektir.

Arkane ayrıca geleneksel askeri tarz silahlar ve fantastik silahlar da dahil olmak üzere oyuncuların Redfall’da bulabilecekleri ve kullanabilecekleri bazı silahlardan bahsetti. Bu bir vampir oyunu olduğundan, oyuncular ayrıca vampirleri alt etmek için silahlarına takacakları dünyadan kazıklar bulabilirler.

Ekip, Redfall’ın stüdyonun şimdiye kadar yarattığı “en büyük, en iddialı” oyun olduğunu söyledi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1