Forspoken artık PC’de Steam, Epic Games Store ve Microsoft Store aracılığıyla kullanılabilir. Forspoken’ın ayarlanması gereken birçok grafik ayarı var ve şimdiye kadarki deneyimlerime göre şaşırtıcı derecede iyi bir bağlantı noktası. Zorlu bir başlık olmasına rağmen, DLSS ve FSR 2.0 gibi teknolojilerle, küçük görüntü kalitesi kaybıyla oldukça iyi bir performans elde edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar Forspoken’da DLSS ayarını bulamadı, bu yüzden bunu nasıl etkinleştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Unutulmuş DLSS Ayarını Etkinleştirin

bu DLSS ve FSR 2.0 seçenekler grileşmiş varsayılan olarak kapalıdır, ancak Özel Ön Ayar içinde Grafik Ayarı.

İşte bunu nasıl yapabileceğinize dair ayrıntılı talimatlar.

  • Forspoken’ı Başlat
  • Ana Menü’de, öğesini seçin. Ayarlar
  • Şuraya git: Grafik
  • Şimdi, değiştir Görüntü Kalitesi Ön Ayarları ile Gelenek altında ön ayarlar
Unutulmuş Kilidi Açık’ta DLSS Ayarı

Özel olarak ayarladıktan sonra, Görüntü Kalitesi altında NVIDIA DLSS ve AMD FSR 2.0’ın kilidi açılacaktır. Her ikisiyle ilgili Keskinliği de ayarlayabilirsiniz.

Deneyimlerime göre, DLSS’yi Kalite olarak ayarlamak kare hızımı oldukça artırdı ve görüntü kalitesinde de büyük bir düşüş olmadı. Desteklenen bir GPU’nuz varsa, daha iyi performans elde etmek için hem DLSS’yi hem de FSR 2.0’ı denemenizi önemle tavsiye ederim.

GPU Sürücüleri

Bu özelliklerden en iyi şekilde yararlanmak için lütfen en son GPU sürücülerine sahip olduğunuzdan emin olun.

Herhangi bir kilitlenme sorunuyla karşılaşıyorsanız, bunun için kılavuzuma baktığınızdan emin olun ve denetleyicinizin düzgün çalışmasını sağlayamıyorsanız, bunun için de bir kılavuzum var.

Umarız bu kılavuz, PC’nizde Forspoken DLSS Ayarını etkinleştirmenize yardımcı olmuştur. Aşağıdaki yorumlarda herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin.oyun-5