SbeBank ekibi, hızlı temassız ödeme için yeni bir hizmetin yakında test edileceğini duyurdu. Basın servisinin vurguladığı gibi, bu en iddialı Payment Sticker teknolojisidir. Kullanıcılar için test süresi boyunca hizmet ücretsiz olacaktır.Ödeme etiketi, ödeme terminaline tek bir dokunuşla ve bir banka plastik kartını çıkarmaya gerek kalmadan, QR kodlarını kullanmaktan daha kolay ve hızlı bir ödeme yapmanızı sağlar.

SbeBank Yönetim Kurulu Birinci Başkan Yardımcısı Kirill Tsarev şunları söyledi:

Ödeme etiketi teknolojisi güvenilir ve güvenlidir, çünkü aslında neredeyse bir banka kartının analogudur, ancak daha kompakttır. Aynı zamanda, bu ödeme yönteminin müşterilerimiz arasında ne kadar popüler olacağını anlamak istiyoruz, bu nedenle onları yeniliği bizimle test etmeye ve izlenimlerini Sberbank ile paylaşmaya davet etmeye karar verdik.

Testlere 100 bin kişi katılacak. Test döneminin sonuçlarına göre banka, ödeme etiketlerinin ticari işletmeye alınmasına karar verecektir. Testler Şubat başında başlar. Sberbank, yakın gelecekte programa katılmak isteyenler için talimatlar yayınlayacaktır.

Sberbank, bir ödeme etiketinin en büyük testini ücretsiz olarak başlatıyor
Etiketin teknik kopyası

Çıkartma, akıllı telefonun arkasına yapıştırılmıştır, boyutu bir banka kartından çok daha küçüktür. NFC anteninin çalışmaya engel olmaması için alt panele takılması önerilir. Geliştiricilere göre ödeme etiketi, Mir borç SberCard’ın bir çeşididir. SberSpasibo bonusları satın alımlar için verilir ve hizmet ücretsizdir, kartta ayda beş binden fazla ruble harcarsanız, bir PIN kodu belirleyebilir, bir limit belirleyebilir vb.genel-22