Beş gün içinde EA ve Motive Studio’s Ölü Uzay Yeniden Yapımı 27 Ocak 2023’te çıkıyor. Bununla birlikte, minimum ve önerilen PC gereksinimleri ortaya çıktı, ancak soru şu ki, PC’niz oyunu oynayabiliyor mu?

Her ikisi de yakında çıkacak başka bir PC oyununun aksine 32 GB değil, 16 GB belleğe bakıyor. Son 6-7 yıldır hazır olan bir GPU ile. Umarım bu, bir patates PC çalıştırmayan hemen hemen herkesin bu hayatta kalma korku yeniden yapımını kontrol edebileceği anlamına gelir.

Aşağıdaki minimum ve önerilen gereksinimleri inceleyin.

MİNİMUM BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ:

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit+
İşlemci: Ryzen 5 2600x, Core i5 8600
Ekran Kartı: AMD RX 5700, GTX 1070
Bellek: 16 GB RAM
Direct X: Sürüm 12
Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN PC ÖZELLİKLERİ:

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit+
İşlemci: Ryzen 5 5600x, Core i5 11600K
Ekran Kartı: Radeon RX 6700 XT, Geforce RTX 2070
Bellek: 16 GB RAM
Direct X: Sürüm 12
Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Herhangi bir çözümden söz edilmemiş olsa da, bunun yalnızca 720 30FPS ve 1080 60FPS’ye kadar olduğunu varsayabilirim. Herhangi bir Işın İzleme veya ultra ayar gereksinimlerinden söz edilmedi, bu yüzden bunların çıkış tarihine daha yakın bir zamanda yayınlanacağını varsayıyorum.

PC versiyonu Dead Space remake’in daha önce yayınlanan hayatta kalma korku oyunu The Callisto Protocol ile aynı sorunlarla karşılaşıp karşılaşmayacağını merak edenler için, bu sefer işler farklı olmalı. Bu sorunlar, Unreal Engine kullanımı ve oyunun gölgelendiricilerini nasıl önceden önbelleğe almadığı etrafında toplanmıştı. Bu, oyunun oyun sırasında gölgelendiricilerini sürekli olarak yeniden derlemesiyle sonuçlandı ve bu da kapanmaya neden oldu. Dead Space, EA’nın Frostbite oyun motorunu kullanıyor ve umarım bu tekrar olmaz.

Oyun çıktığında ne bekleyebiliriz? Yeni bir ses sistemi, etin doğrudan Necromorph’un vücudundan atılmasını sağlayan yeni bir parçalama sistemi ve daha iyi görseller. Ayrıca yeni hikaye parçaları, yan görevler ve alanlar da olacak. Hatta oyuncular tüm ABD Ishimura’yı dolaşabilecek ve yeni yoğunluk direktörü tarafından yenilebilecekler.

Xbox 360’ımda ilk oyunu oynadığımdan beri Dead Space’in büyük bir hayranı olduğum için bu Dead Space yeniden yapımı için çok heyecanlıyım. franchise üzerindeki duraklat düğmesi.

Kısa bir süre önce Dead Space Remake’in PS5 ve X ox Series X için performans ve kalite modlarına sahip olacağı ortaya çıktı.

Dead Space remake, mevcut nesil konsollar, PS5, Xbox X|S ve PC için 27 Ocak 2023’te piyasaya sürülecek.oyun-4