Netflix'in şifre paylaşımının yakında sona ereceğini doğrulayan şirket;  işte söylemediği şey

Bu resmi. Netflix şifre paylaşımını yakında sonlandırmak için. Şirketin yeni eş CEO’su Greg Peters geçtiğimiz günlerde şirketin parola paylaşımını Mart ayı sonundan önce sonlandırmayı planladığını söyledi. Netflix, hesap paylaşım ücretlerini test edilen ülkelerin ötesinde Mart ayının sonundan önce başlatacağını ve tam, küresel bir kullanıma sunmanın birkaç çeyrek süreceğini söyledi. Şirket ayrıca, kullanıma sunumun pazarlar genelinde aşamalı bir şekilde olacağını da sözlerine ekledi. Şirket, “küresel olarak herkesi aynı anda bir düğmeyi çevirmek gibi şarj etmeye başlamayacağını, bunun yerine belirli yerlerden başlayıp oradan devam edeceğini” söyledi.

Aynı konudan bahseden Peters, “Bunları bu çeyreğin sonlarında kullanıma sunmaya hazırız. Bir dizi ülke üzerinde çalışırken bunu biraz kademeli hale getireceğiz” dedi. “Ama bunun gerçekten önümüzdeki birkaç çeyrekte olacağını göreceğiz.”

Ayrıca Oku

Reklam planı ilgi çekmeye çalışırken Netflix en yavaş gelir artışını hedefliyor

Netflix, paylaşım ücretini nasıl almayı planlıyor?
Netflix, ücretler yaygınlaştıktan sonra ücretli şifre paylaşımını nasıl zorunlu kılacağını şu ana kadar paylaşmadı. Bununla birlikte, Netflix’in piyasaya süreceği şifre paylaşım ücreti sisteminin, test ettiği bir plan üzerinde modellenmiş olması muhtemeldir. Şili, Kosta Rika ve Peru Marttan beri. “Ayrıca, ücretli paylaşımı daha sonra 1’23’te daha geniş bir şekilde kullanıma sunmayı umuyoruz (daha fazla ayrıntı aşağıda, Ürün ve Fiyatlandırma bölümünde bulunmaktadır). Bunun, 2023’te çok farklı bir üç aylık ücretli net ekleme modeliyle sonuçlanacağını tahmin ediyoruz; net gelir artışı muhtemelen 2’23’te 1’23’e göre daha fazla olacak” dedi şirket kazanç raporunda.

Netflix, değişiklik nedeniyle bazı kullanıcıların ayrıldığını gördüğünü de kabul etti. “Deneyimlerimizden Latin Amerikayakın dönem üye büyümesini etkileyen ücretli paylaşımı kullanıma sunduğumuz zaman her pazarda bir miktar iptal tepkisi bekliyoruz” dedi.

Ayrıca Oku

Netflix'te ebeveyn denetimleri nasıl kurulur?

“Ücretli paylaşımı kullanıma sunduğumuz gibi, birçok ülkedeki üyeler, Netflix’i birlikte yaşamadıkları kişilerle paylaşmak isterlerse ekstra ödeme seçeneğine de sahip olacak. Bugün olduğu gibi, tüm üyeler seyahat ederken izleyebilecekler. , ister TV’de ister mobil cihazda” dedi.

Netflix aynı hesabı nasıl algılar?
Netflix yardım merkezi sayfaları, hizmetin bir hesap hanesini IP adreslerine, cihaz kimliklerine ve aynı hesaba giriş yapmış cihazlardan hesap etkinliğine bakarak tespit ettiğini söylüyor.

Şunları da izleyin:

FacebooktwitterLinkedin
genel-9