Çılgınca popüler yapay zeka sohbet robotunun arkasındaki şirket, Microsoft'tan büyük bir yatırım da aldı.

Çılgınca popüler yapay zeka sohbet robotunun arkasındaki şirket, Microsoft’tan büyük bir yatırım da aldı.
resim: İrina İmago (Doğrulanmış)

Sonrasında kullanıcılarından görüş almak OpenAI, bu ayın başlarında yapılan bir anket aracılığıyla, görünüşe göre premium sürümü için ayda 42 ABD doları fiyat belirledi. ChatGPTviral yapay zeka sohbet robotu.

LinkedIn kullanıcısı Linas Beliūnas bir ekran görüntüsü yayınladı ChatGPT için aylık 42 $ seviyesini ortaya çıkarmış olabilecek bir arayüzün. Gönderiye göre, premium sürümün adı “Profesyonel Plan” ve ChatGPT yüksek kullanıcı hacmi, artırılmış yanıt hızları ve yeni özelliklere öncelikli erişim gördüğünde bile performans vaat ediyor.

“Tahminlere göre, OpenAI sadece Yapay Zeka sohbet robotunu çalıştırmak için her gün 100.000 dolardan fazla harcıyor olabileceğinden, bu sadece an meselesiydi. Bu her ay 3 milyon dolardan fazla, ”diye yazdı Beliūnas. “Şimdi, ayda yaklaşık 42 dolar pahalı gibi görünse de, aslında çalmak. Özellikle de sağladığı tüm değeri düşündüğünüzde.”

Hiç biri Beliunalar ne OpenAI, Gizmodo’nun bu görüntünün kaynağı veya aylık ChatGPT ücreti hakkında yorum/onay talebini geri göndermedi.

OpenAI, bu ayın başlarında kullanıcılarına gönderilen anket ve bekleme listesinin kanıtı olarak, chatbot’un ücretli bir sürümüne daha önce ilgi göstermişti. Şirket, Discord sunucusundaki kullanıcılara anketi dağıttı ve “ChatGPT’den nasıl para kazanılacağını düşünmeye başladık (erken fikir, henüz paylaşılacak resmi bir şey yok)” The Verge’den alıntı. Ankette şu sorular soruldu:

  • ChatGPT’nin hangi fiyatla (aylık olarak) kalitenin çok iyi olamayacağını düşüneceğiniz kadar düşük olduğunu düşünürsünüz?
  • ChatGPT’nin (aylık) hangi fiyata pahalı olmaya başladığını düşünürsünüz, bu söz konusu bile olamaz, ancak satın almak için biraz düşünmeniz gerekir mi?
  • Hangi fiyata (aylık) ChatGPT’yi pazarlık olarak kabul edersiniz – para için harika bir satın alma?

OpenAI’nin geçen yılın sonundaki başlangıcından bu yana dünyayı kasıp kavuran tamamen ücretsiz ChatGPT’den para kazanmaya başlaması gerçekten an meselesiydi. Aracın çok yönlülüğünü görebildik. bilimsel eleştirmenleri kandırmak, bir tatil partisi planladıve hatta bir Gizmodo makalesi yazdı. OpenAI ayrıca Microsoft ile yapılan bir anlaşma yoluyla bir miktar gelir elde ediyor ve muhtemelen şirketin performansını artıracak. arama motoru Bingve Semafor yatırımın yapılabileceğini bildirdi. 10 milyar dolara kadar.genel-7