Winnebago’nun adı, yenisini yapan vanlife ile eş anlamlıdır. tamamen elektrikli eRV2 dizel motorların üzerine inşa edilmiş bir endüstri için dikkate değer. Bu sadece bir prototip, ancak bu tamamen çalışır durumda ve aslında altı aylık saha testi için bir müşteri filosuyla yollarda. Bu erken deneyimlerden elde edilen girdiler, nihayetinde eRV’nin nihai tasarımına bilgi verecek ve süreçte #eVanlife çağını başlatmaya yardımcı olacaktır.

eRV2, geçen yıl duyurulan eRV konseptinin devamı niteliğindedir. 68kWh piliyle 108 mil (174km) menzile sahip Ford E-Transit şasisi etrafında inşa edilmiştir. Evet, EV şarj ağlarından uzakta macera arayanlar tarafından kullanılacak bir araç için bu önemsiz, ancak bir prototipi sahada test etmek için iyi sanırım. Winnebago, üretim modeli için “menzil genişletme fırsatlarını aktif olarak takip ettiğini” söylüyor.

Winnebago’nun eRV2 filosu altı aylık saha testinden geçiyor.
Resim: Winnebago

Elektrikli minibüs, çok büyük 48V / 15kWh ev pilini şarjlı tutmak için çatıya monte edilen panellerden 900W’a kadar güneş enerjisi üretebilir. Akü, yaşam alanından tasarruf etmek için zeminin altına düz bir şekilde yerleştirilmiştir. Bu panellerin ideal koşullar altında (karavan dünyasında mümkün olana bile yakın olmayan) 900W ürettiğini varsaysak bile, ev pilinin sıfırdan tam olarak şarj edilmesi yaklaşık 17 saat ve ana pilin şarj edilmesi 76 saat daha sürer. . ERV2’nin çok daha fazla esneklik sunacak bir plug-in hibrit elektrikli araç olmaması üzücü, ancak Winnebago’nun gelecekte gerçekte neler gönderdiğini görelim.

eRV2, dijital göçebeler için yerleşik şarj noktalarına sahip iki uyarlanabilir çalışma alanına sahiptir.

eRV2, dijital göçebeler için yerleşik şarj noktalarına sahip iki uyarlanabilir çalışma alanına sahiptir.
Resim: Winnebago

Winnebago Connect’in yeni bir sürümü, hem özel bir dokunmatik ekran konsolundan hem de uygulamadan güç sistemi üzerinde gerçek zamanlı kontrol ve izleme sağlar. eRV2’yi tekerlekli akıllı bir eve dönüştürerek sahiplerine ışıklar, sıcaklık ve pompalar ve egzoz fanları gibi diğer AC veya DC ile çalışan cihazlar üzerinde ayrıntılı kontrol sağlar.

Winnebago markasının başkanı Huw Bower, “ERV2’yi oluştururken birincil amacımız, insanların çevrelerindeki dünyayı daha az çevresel etkiyle rahatça keşfetmelerine yardımcı olmaktı” dedi. “Kullanıcı deneyimi, pazar araştırmasının ilk günleri boyunca ve hatta şu anda saha testlerinden geçerken bile bu prototipin geliştirilmesinin merkezinde yer aldı.”

eRV2’yi bir süreliğine alabilirsiniz. 15 dakikalık test sürüşü Pazar gününe kadar Tampa’daki Florida RV SuperShow’a katılıyorsanız.genel-2