Hibrit donanım, pazarlama açısından mükemmel bir anlam ifade ediyor.

İnsanların çalışma biçimindeki en önemli eğilim, uzaktan ve hibrit çalışmadır. Bazıları tam zamanlı, bazıları ise yarı zamanlı evden çalışıyor. Ve yine de diğerleri genellikle ne evde ne de ofiste çalışırlar, o anda nerede olurlarsa olsunlar oradan çalışırlar.

Pazarlama konuşması güzel, ancak donanım ihtiyaçları, gerçek dünyada uzak ve hibrit çalışanların ihtiyaç duyduğu şeyleri yansıtacak şekilde gerçekten değişti mi?

Önde gelen iş donanımı üreticilerinden ikisi geçen haftaki CES 2023 bazı basit cevaplarla. Bir bakalım.

Lenovo

Hibrit için yapılmış teçhizatı öne çıkaran büyük teknoloji etkinliğinde lider şirket, özellikle uzak ve hibrit çalışanları hedefleyen geniş bir ürün yelpazesini tanıtan Lenovo’ydu.

Bir ürün (Mart ayında sevkiyat) Web Kameralı Go Desk İstasyonu.

Bir kablosuz şarj cihazı, bir 4K web kamerası, bir genişletme merkezi, bir lamba (her şeyden) ve dönebilen bir kolu birleştirir.

(Kamera ve uzun lamba aynı sehpaya takılıyken, kamera kabaca göz hizasında dururken ışığı ayarlayarak görünümünüzü optimize edebilirsiniz.)

Buradaki fikir, tam zamanlı ev-ofis veya ofis çalışanlarının, görüntülü aramalar sırasında kendilerini aydınlatmak için yüksek kameralı büyük bir ekrana ve masaüstü ışığına sahip olabilmesidir.

Ancak hibrit çalışanlar ve dijital göçebeler, dizüstü bilgisayarlarından çok sayıda görüntülü arama yapıyor; burada kameralar genellikle daha düşük kalitede ve dizüstü bilgisayar ekranının orta üst çerçevesinde çok alçak monte edilmiş durumda. İnsanların da rastgele aydınlatması var.

Sonuç olarak, taşınabilir cihazlar kullanan hibrit çalışanlar, görüntülü toplantılarda tam zamanlı ofis çalışanlarından daha kötü görünme eğilimindedir.

Bu donanım iki sorunu çözmek için tasarlanmıştır.

Birincisi, düşük kaliteli video (daha iyi kamera, aydınlatma ile daha yükseğe monte edilmiş). İkincisi taşınabilirlik. Şamdan, kamera sehpası, USB hub ve kablosuz şarj cihazını tek bir ünitede birleştirerek, göçebe çalışanlar sırt çantası alanından tasarruf edebilir. (Aslında, böyle bir entegrasyon olmadan muhtemelen tüm bu cihazları taşımazsınız.)

Taşınabilirlik uğruna konsolidasyona yönelik bir başka Lenovo taslağı, adı verilen yeni bir Windows dizüstü bilgisayardır. ThinkBook Plus Twist (Haziran ayında bekleniyor); bir tarafında normal ekran, diğer tarafında e-ink ekranı bulunuyor. Kapağı kapatın ve bu bir e-Kitap okuyucu. Ekranı çevirin, kapağı kapatın ve renkli bir tablettir. Ardından kapağı açın ve e-mürekkep ekranını dikkat dağıtmayan bir yazma aracı olarak kullanın.

Lenovo ayrıca dizüstü bilgisayarlarının ilkini de tanıttı ( ThinkBook 16p Gen 4) şirketin Magic Bay aksesuar sistemini desteklemek için. Bir 4K web kamerasını, entegre 1080p web kamerasını veya bir 4G LTE modülünü kullanırken yüzünüzü aydınlatmak için bir ışık çubuğunu kolayca ve hızlı bir şekilde takmak için manyetik bir Pogo pimli konektördür. (4K web kamerası harika bir numara yapıyor; her iki yönden de video akışı yapabilmek için yüzünü kullanıcıdan uzağa çevirebilirsiniz.) Bu aksesuarlar ekran alanını azaltmadan işlevsellik ekler.

Lenovo’nun yeni Yoga Kitabı 9i dizüstü bilgisayarın size üç çalışma modu sağlayan iki ekranı vardır. Üst ekranı ekran olarak kullanırken alt ekranı ekran klavyesi veya denetleyici olarak kullanabilirsiniz. Yatay iki ekranlı bir düzen için alt kısma fiziksel bir klavye ekleyebilirsiniz. Veya (yine fiziksel klavye ile), dikey iki ekranlı bir düzen için kapaklı tarafı yan tarafa yerleştirebilirsiniz.

Lenovo, yalnızca hibrit çalışma donanımını abartmakla kalmıyor, aynı zamanda bu konuda çok derin düşüncelere sahip olduğu da açık.

HP

HP, uzak ve hibrit çalışanlar için tasarlanmış yeni kulaklıkları tanıttı. bu Poly Voyager Ücretsiz 60 kulaklık (Mart ayında gönderilir), gelişmiş gürültü engelleme ve kullanıcı sesini daha iyi algılama için her kulaklıkta üç mikrofon bulunur.

Bu, gürültülü bir kafeden Zoom aramaları yapabilmeniz gerektiği ve aramadaki kişilerin yalnızca sizi duyacağı anlamına gelir. Alışılmadık bir şekilde, bağlantıları ve sesi kontrol etmek ve mevcut pil ömrü gibi kulaklıklarla ilgili verileri almak için üzerinde dokunmatik ekran bulunan bir şarj kutusuyla birlikte gelirler.

Merkezi olarak yönetilebilen kulaklıklar, Microsoft Teams sertifikalı bir sürümde de mevcut olacak.

Hibrit çalışma donanımının Lenovo ve HP için anlamı nedir?

Bunlar, Lenovo ve HP’nin hibrit çalışanların ihtiyaç duyduğunu düşündüğü donanım yükseltmelerine ilişkin birkaç örnektir. Ayrıca bu iki şirket hibrit çalışma için başka ürünlerin lansmanını yapıyor ve diğer şirketler de CES’te kendi ürünleriyle aynı şeyi yapıyor.

Lenovo ve HP’ye göre hibrit çalışma donanımı, taşınabilir ve mobil aygıtları kullanıcı deneyimi ve kalitesi açısından büyük masaüstü kurulumlarına yaklaştırmakla ilgilidir.

Aslında bu çok mantıklı: daha fazla ekran alanı, iyileştirilmiş video kalitesi ve bir hibrit çalışanın taşıması gereken cihaz sayısını azaltan her şeyi yapabilen entegrasyonlar.

Bu yükselen işlevsellik ve entegrasyon dalgasının tüm gemileri kaldıracağını ve bu çalışanlar işlerini nerede yaparlarsa yapsınlar kullanıcı cihazlarını iyileştireceğini umalım.

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.genel-13