Google, son bir veda olarak, 18 Ocak’ta hizmetin sona ermesinden önce son bir Stadia oyunu başlattı. Solucan Oyunu adlı oyun, Stadia ekibi tarafından bulut akış hizmetini dahili olarak test etmek için kullanıldı.

Google, “‘Worm Game’, 2019’daki genel lansmanımızdan çok önce başlayıp 2022’ye kadar Stadia’nın birçok özelliğini test etmek için kullandığımız mütevazi bir oyun” dedi. “Yılın Oyunu ödülünü kazanmayacak ama Stadia ekibi oyunu oynamak için ÇOK zaman harcadı ve bunu sizinle paylaşmayı düşündük. Oynadığınız için ve her şey için teşekkürler.”

Şimdi oynuyor: Stadia Oyun ve Eğlence Sektörünün Yükselişi ve Düşüşü

Adından da anlaşılacağı gibi Worm Game, oyuncuların bir solucanı kontrol ettiği ve amacın ekrandaki meyveyi yemek olduğu bir oyundur. Solucan daha fazla meyve yendiğinde büyür. Temelde retro oyun Snake’dir, ancak bazı ekstra modlar ve farklı seviyeler içerir.

Eylül 2022’de Google, Stadia’yı kapatacağını duyurdu. Herhangi bir Stadia satın alma, donanım ve yazılım tüm oyunculara iade edilecektir. Google, Stadia’nın kapanmasının birincil nedeni olarak “kullanıcıların ilgisini çekememesini” gösterdi.

Stadia sona ererken, Amazon’un Luna ve Xbox’ın bulut akış hizmeti gibi bulut akış hizmetlerini pilot olarak kullanan şirketler hâlâ var.

Stadia geri ödemelerine gelince, çoğu geri ödemenin 18 Ocak’a kadar işleme koyulması gerekir. 29 Eylül itibarıyla etkin bir Stadia Pro aboneliği olan kişilerden, kapatılma tarihine kadar kitaplıklarına erişim için ücret alınmayacaktır. Bu, oyuncuların Stadia kitaplıklarına son bir kez göz atmak için 13 Ocak itibarıyla beş günü daha olduğu anlamına gelir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1