Eğer sen bir Samsung hayranı, muhtemelen dört gözle bekliyorsunuz Samsung Galaxy S23 serisi. İkincisi, şirketin 2023 için amiral gemisi olacak ve 1 Şubat’ta duyurulacak ve ilk üniteler için rezervasyonlar şimdiden yayında.

Ancak Galaxy S23 ailesi, Samsung’un 2023’teki tek amiral gemisi olmayacak. Ayrıca en az 2 katlanabilir telefonun Yaza gelmesini bekliyoruz – çok beklenen Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5. Ve sonuncusuna altı aydan fazla bir süre sonra, Samsung’un not defteri tarzı katlanabilir telefonuyla ilgili ilk söylentileri şimdiden almaya başladık.

Oldukça güvenilir olmayan bir sızıntıya göre Samsung, Galaxy Z Fold 5’e merakla beklenen bir özelliği, yani yerleşik bir S pen’i tanıtacak. Bu bilgiler ilk olarak tarafından ortaya atılmıştır. Nabızve daha sonra Sammobile tarafından ele alındı. özel bir makale.

referans için, Galaxy Z Fold 4’te zaten S Pen desteği var, ancak kalemin ayrıca satın alınması gerekiyor ve cihaz içinde saklanamıyor (Galaxy S22 Ultra’da olduğu gibi). Bir S Pen tepsisinin potansiyel olarak eklenmesinin bir dizi anlamı vardır.

Öncelikle bu, Galaxy Z Fold 5’e her zamankinden daha rekabetçi hale gelen bir pazarda benzersiz bir satış noktası sağlayacak. İkincisi ve ne yazık ki, bu muhtemelen Galaxy Z Fold 5’in selefinden daha ağır olmasına neden olacak.

Fold 4, olduğu gibi yeterince ağır. 263 gramdan 275 grama (söylentilere göre) çıkmak birçok potansiyel kullanıcıyı uzaklaştıracaktır. Özellikle Oppo gibi şirketler bir kilodan daha hafif katlanabilir ürünler üretirken iPhone 14 Pro Max (örn. Oppo Bul N2).

Bu söylentinin sahte olduğu ortaya çıksa bile – ki bu şu anda çok muhtemel görünüyor – Samsung, sonunda S Pen’i Fold serisine entegre etmenin daha iyi bir yolunu düşünmek zorunda kalacak. Ne de olsa, “Katlanabilirlerin Kralı” unvanının bir bedeli var.telefon-1