Austin Butler, hala Elvis gibi konuştuğunu düşünmüyor – ama neden böyle olabileceğini biliyor.

Salı gecesi Altın Küre töreninde, izleyiciler Baz Luhrmann’ın Elvis’inin yıldızının bir dramadaki en iyi erkek oyuncu ödülünü kabul ettiğini duymak için beklerken, birçok kişi onun sesinin tanıdık geldiğini fark etti. Butler’ın geniş çapta tanınan bir sesi olduğu için değil, aksanı ekranda yaşadığı müzik efsanesine neredeyse tıpatıp benzediği için.

Törenden sonra Butler, insanların neden King of Rock ‘n’ Roll’u kendi sesiyle işitiyor olabileceğine değindi, ancak önce küçük bir şaşkınlık anında kabul etti – “Hala mı?” bir muhabire bunu atlattığını düşündüğünü sordu.

“Bunu düşünmüyorum bile. Hala onun gibi konuştuğumu sanmıyorum ama sanırım öyle olmalı çünkü onu çok duyuyorum” dedi. “Bunu genellikle birinin başka bir ülkede uzun süre yaşamasına benzetiyorum ve hayatımdaki tek odak noktamın bu olduğu üç yıl geçirdim. Bu yüzden DNA’mın her zaman bu şekilde birbirine bağlanacak parçaları olduğundan eminim.”

Bu, insanların Butler’ın Elvis gibi konuşmaya çalıştığını iddia ettiği ilk sefer değil. Haziran 2022’de, filmin Cannes Film Festivali galası ile sinemada gösterime girmesi arasında aktör, Elle Avustralya Butler’ın bunu kasıtlı olarak yapıp yapmadığı konusunda kafası karışan hayranlar hakkında.

“Çünkü ben utangaç bir insanım ve sahneye çıkıp bir ton insanın önünde olmak için tıklamam gereken Elvis parçaları olduğunu bildiğimde, her yerde onun adıyla çevrelenmişken, tetikleyiciler var, ”diye açıkladı o sırada. “Bir şeyi saplantı haline getirmek için çok zaman harcıyorsun ve bu gerçekten de kaslı alışkanlıklar gibi, ağzın değişebilir.”

Birkaç yıl daha rol aldıktan sonra, diğer bazı insanlar gibi – gerçek veya kurgusal – da ses çıkarabileceğini ekledi. “Sürekli değiştiğimi biliyorum. Pek çok rol oynadığım 20 yıl içinde beni kontrol edin. Sesim nasıl çıkacak kim bilir!”

(Altın Küre’yi sunan HFPA’nın sahibi Eldridge Industries’dir. Hollywood Muhabiri Penske Media Corporation ve Eldridge’in ortak girişimi olan PME Holdings, LLC’ye aittir.)sinema-2