OpenAI, yapay zeka destekli bir sohbet robotu olan ChatGPT’nin kullanımı için yakında ücretlendirmeye başlayacağını duyurdu. Bu sistem, makale, e-posta, şiir ve hatta virüsler de dahil olmak üzere bilgisayar kodu yazma yeteneği nedeniyle zaten popüler hale geldi. Şirket, sistemin “uzun vadeli uygulanabilirliğini” sağlamak için ChatGPT’den nasıl para kazanılacağını düşünmeye başladığını söyledi.Ücretli sürümün ChatGPT Professional olarak adlandırılacağı varsayılmaktadır, bu şirket tarafından sağlanan verilerden kaynaklanmaktadır. Şimdiye kadar, OpenAI bilgi topluyor. Özellikle, bir chatbot kullanmak için uygun bir fiyatın ne olacağıyla ilgileniyorlar.

Sınırsız mesaj ve diğer kısıtlamaların kaldırılması da dahil olmak üzere ChatGPT Professional’ın avantajları da listelenmiştir. Erken teste katılmak için formu doldurmanız ve sonucu beklemeniz gerekiyor.

Görünüşe göre ChatGPT yakında ödemek zorunda kalacak - OpenAI para kazanmayı düşünüyor

ChatGPT Professional şu ​​anda erken geliştirme aşamasındadır ve henüz herkesin kullanımına sunulmamıştır. Genel sürüm için herhangi bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Eğitim kurumlarındaki tartışmalara ve çeşitli yasaklara rağmen, ChatGPT sohbet botunun popüler bir araç haline geldiğini ve dünya çapında uzmanların dikkatini çektiğini belirtmek gerekir. Bazı şirketler zaten ChatGPT’yi iş akışlarına uyguluyor. Örneğin Microsoft, ChatGPT’nin arkasındaki yapay zekayı Office paketine ve Bing arama motoruna dahil edecek.

Şu anda ChatGPT’nin zaten bir milyondan fazla kullanıcısı var, bu nedenle para kazanma sorunu zamanında ortaya çıktı.genel-22