Siber güvenlik topluluğu için büyük bir uyandırma çağrısıydı: Zayıf güvenliğin ölümcül sonuçları olabilir.

2011’de Jay Radcliffe, Black Hat USA’da son derece kişisel ve korkutucu haberler sunmak için sahneye çıktı – tıpkı giydiği gibi insülin pompaları hacklenebilir ve zarar vermek veya öldürmek için kullanılabilir.

“Tıbbi Cihazları Eğlence ve İnsülin İçin Hacking: İnsan SCADA Sistemini Kırmak” başlıklı sunumun sonuçları genişti. Ve tıbbi cihaz topluluğunun erken dönemdeki bazı protestolarına rağmen, tıbbi cihaz güvenliği alanını kırdı.

On yıl sonra 2021’de Radcliffe, Minnesota Üniversitesi’nin yeni Tıbbi Cihaz Güvenlik Merkezi potansiyel olarak ölümcül sağlık hizmeti güvenlik sorunlarına yeni çözümler geliştirmeye yardımcı olmak için araştırmacıları, üreticileri ve hükümeti bir araya getiriyor.

Dark Reading’ten Fahmida Y. Rashid, seans sırasında odada olmanın nasıl bir şey olduğunu paylaşmak ve o zamandan beri meydana gelen inanılmaz değişiklikleri tartışmak için Dark Reading’in yeni video serisi Black Hat Flashback’e oturdu.

Bunca yıl sonra Black Hat anı hakkında söyleyeceklerine bir göz atın, ardından Radcliffe’in 2011’deki gişe rekorları kıran ifşasının hemen ardından neler olup bittiğini öğrenmek için 2013’te Black Hat’a dönüşünü izleyin.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. Günlük veya haftalık olarak doğrudan e-posta gelen kutunuza teslim edilir.siber-1