Tam da bu günde, Xiaomi 13 serisinin hayranlar için daha fazla mağazaya sahip olduğunu bildirdik. Xiaomi 13 ve Çin’de piyasaya sürülen Xiaomi 13 Pro. Söylenti değirmeni, Xiaomi 13S Ultra ile güçlenmeye başlıyor, ancak bu yeni liste, ailenin yeni ve beklenmedik bir üyesini ortaya koyuyor: Xiaomi 13 Lite. bu MySmartFiyat ekibi, bir Google Play Konsolu listesinde listelenen Xiaomi 13 Lite’ı tespit etmeyi başardı. Bu, öncelikle geliştiriciler tarafından kullanılan Google’ın kendi raporlama yönetim sistemidir, ancak daha da önemlisi – bakımı Big G’nin kendisi tarafından yapılır, yani içindeki veriler onaylanabilir bir şekilde güvenilirdir.

Bugün inceleyeceğimiz listeleme, ilk olarak geçtiğimiz yıl bir IMEI listesi aracılığıyla ortaya çıkan ve başlangıçta Xiaomi Civi 2 olarak bilinen Ziyi kod adlı bir telefonu içeriyor. Ancak bu yeni rapor, temel olarak telefonun Xiaomi 13 serisine katılmak için yeniden markalandırıldığını doğruluyor.

Büyük kardeşlerinin aksine, hepsi şu donanıma sahiptir: Snapdragon 8 Gen 2, Xiaomi 13 Lite oldukça fazla sapma gösteriyor. Sekiz çekirdekli 2.4GHz Snapdragon 7 Gen 1 ile piyasaya sürülecek, ancak ismine aldanmayın – SoC 2022’de piyasaya sürüldü. Gen 1, 7 Gen 1, bunun gibi bütçe odaklı bir telefon için hala sağlam performans sağlayabilir. Listeden, telefonun 8GB RAM ile donatılacağını da görebiliriz; bu, medya akışı, internette gezinme, bazı geçici işler yapma ve hatta oyun oynama gibi temel kullanıcı ihtiyaçları için fazlasıyla yeterli. Bu çok uzak.

Xiaomi 13 Lite, 440 PPI piksel yoğunluğu ile 1080×2400 çözünürlüğü destekleyecek. Civi 2’nin 6.55 inçlik Full HD+ OLED panele sahip olacağı söylendi, bu yüzden belki de 13 Lite’ın ön tarafında böyle bir ekran görebiliriz.

İlginç bir şekilde, telefon, en son Android 13 ile gelen daha büyük muadillerinin aksine Android 12 önceden yüklenmiş olarak gelecek. herhangi bir büyük işletim sistemi yükseltmesi.

Açıklamalardan bahsetmişken, söylentilere göre Xiaomi 13 Lite, ağabeyi Xiaomi 13 Ultra ile birlikte önümüzdeki ay Barselona’da yapılacak Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) görücüye çıkacak. Eğer durum gerçekten buysa, tüm detayların netleşmesi için sadece bir ayımız var.telefon-1