Twitter’dan gelen yeni bir rapora göre, geliri artırmanın bir yolu olarak kullanıcı adlarını satmayı düşünüyor. New York Times. Rapor, sosyal ağın sahibi Elon Musk’ın şirket için gelir elde etmenin yollarını ararken geldi.

Rapor, şirketteki mühendislerin, kullanıcıların kullanıcı adları olarak da bilinen kullanıcı adları için teklif verebilecekleri çevrimiçi müzayedeler düzenlemeyi düşündüklerini söylüyor. Potansiyel yeni gelir akışı en az Aralık ayından beri tartışılıyor. Fikrin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor ve gerçekleşirse planın tüm kullanıcı adlarını mı yoksa sadece bazılarını mı etkileyeceği belli değil.

Geçen ay, Musk bir tweet’te söyledi Twitter’ın yakında 1,5 milyar kullanıcı adını serbest bırakmaya başlayacağını ve etkin olmayan hesapların silineceğini belirtti. Musk, Ekim ayında sosyal ağı satın aldıktan sonra Tweet yanıtında işaret edildi istenen kullanıcı adlarına sahip hesapları boşaltmakla ilgilendiğini söyledi.

Sosyal ağ, TechCrunch’ın yorum talebine yanıt vermedi.

Twitter’ın kullanıcı adı çömelme politikası kullanıcı adlarının alım satımına izin vermez. Bu kurala rağmen, insanlar gıpta ile bakılan Twitter kullanıcı adlarını satın alabildiler. karaborsada yıllarca. Arzu edilen kullanıcı adlarını satma uygulaması da geçmişte bilgisayar korsanlarının ilgisini çekmiştir. 2020’de bir genç tutuklandı sosyal ağı hacklemek ve bunları satmak için yüksek profilli kullanıcı adları elde etmek. Bilgisayar korsanı, Musk, eski Başkan Barak Obama, Bill Gates ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda tanınmış kişinin hesaplarını ele geçirdi.

Yeni rapor, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın Ekim ayında, hem bireysel hesaplar hem de kanallar için kullanıcı adları için bir pazar yeri aracılığıyla bir açık artırma düzenleyeceğini duyurmasıyla geldi. TON blok zinciri.

Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasından bu yana, milyarder, reklam gelirindeki düşüşün ortasında şirketin gelirini artırmanın yollarını arıyor. Raporlar, Musk’ın Twitter sahipliğinin başlangıcından bu yana birçok reklamverenin platformdan ayrıldı ve şirket oldu kesmek iç gelir projeksiyonları.

Şirket, geliri artırmak için son birkaç ayda bazı değişiklikler yaptı. Bu ayın başlarında şirket, “önümüzdeki haftalarda” siyasi reklam yasağını kaldırmayı planladığını açıklamıştı. Kasım ayında sosyal ağ, 7,99 ABD dolarına mal olan ve doğrulanmış bir mavi onay işaretiyle birlikte gelen, yenilenmiş bir Twitter Blue aboneliğini tanıttı.

genel-24