bu Galaxy A42 5G, Samsung’un EOL (ömrünün sonu) durumuna yaklaşan akıllı telefonlarından biridir, ancak henüz orada değiliz. Kasım 2020’de tanıtılan Samsung Galaxy A42 5G, hâlihazırda iki büyük Android güncellemesi aldı ve muhtemelen sonuncusu olacak olan üçüncü güncellemesini almak üzere.

Yine Mayıs ayında, Galaxy A42 5G, Android 12 güncellemesini ABD’de başka bir 5G akıllı telefon olan Galaxy A42 ile birlikte aldı. Galaksi A71. Altı ay ileri sarın ve cihaz artık başka bir önemli yazılım yükseltmesi olan Android 13 için uygundur.

Telefonun uluslararası sürümü zaten geçen ay Android 13’e güncellendi, bu nedenle güncellemeyi Ocak ayında yalnızca ABD’li müşteriler alıyor. Ancak, kilidi açılmış bir Galaxy A42 5G’ye sahipseniz, Android 13’ün gelmesi için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

göre SamMobile‘ın raporuna göre, ABD’de artık yalnızca operatör markalı Galaxy A42 5G birimleri Android 13 güncellemesini alıyor. Görünüşe göre Samsung, beklediğimizden biraz daha eski olan Kasım 2022 güvenlik yamasını güncellemeye dahil etti.

Operatöre bağlı bir Galaxy A42 5G cihazına sahip olanlar, güncelleme indirilebilir olduğunda bilgilendirilmelidir, bu nedenle bildirimi almadan önce herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Elbette, Ayarlar / Yazılım güncelleme / İndir ve yükle bölümüne giderek Android 13’ü manuel olarak da kontrol edebilirsiniz.

Galaxy A42 5G oldukça iyi Üç yıl önce piyasaya çıktığında 5G telefon. Bununla birlikte, akıllı telefonlar son birkaç yılda o kadar çok gelişti ki, artık buna orta sınıf bir cihaz denilemez.

Bununla birlikte, hala bir Galaxy A42 5G’niz varsa, muhtemelen Samsung’un kullanıcılarına başka bir büyük Android güncellemesi sağlamasından memnunsunuzdur, ancak daha yeni bir telefona geçmeyi düşünmelisiniz çünkü bu, yakında herhangi bir güncelleme almayı durduracaktır.telefon-1