Apple iPhone 15 ve serisindeki meslektaşlarının bu yılın sonbaharına kadar piyasaya çıkması beklenmiyor. Ancak dört yeni iPhone modelinin her biri için test üretimlerini içeren hazırlıklar, her yılın başında yapılıyor ve bu, yakında çıkacak olan iPhone 15 için de geçerli.

Çin’den gelen basında çıkan haberlere göre, Apple ve Foxconn NPI’yi (Yeni Ürün Tanıtımı) başlattı. Bu, yeni bir iPhone modelinin üretimi için gerekli tüm sistemlerin halihazırda yerinde olup olmadığını kontrol eden bir süreçtir. Ayrıca bu süre zarfında, gerçek seri üretimden önce iyileştirilmesi gereken başka bölümler olup olmadığını görmek için montaj hatları kontrol edilir.

Ayrıca iPhone 15’in Hindistan’daki üretiminin, Çin’deki üretime kıyasla genellikle birkaç ay geç başladığı için bu yıl aylar erken başlayacağından bahsedildi. İki büyük üretim tesisine sahip olma kararı, Apple’ın hedef rakamlarına ulaşmasına yardımcı olabilir. Bu, Çin’de de Covid pandemisinin neden olduğu iPhone 14’ün depolama ve teslimat krizini ve tüm şehirlerin felç olmasını da önleyecektir.

iPhone 15 Ultra’nın donanımı düzeltildi

Apple’ın iPhone 15’in donanımını tamamlamaya yakın olduğu ima edildi. iPhone 15 ve 15 Pro’nun prototiplerinin yanı sıra yeni iPhone 15 Ultra’nın yeni bileşenlerle birlikte test edildiğini tahmin edebiliyoruz.

Geçen yıl iPhone 15 Ultra’nın Pro Max’in yerini alacağı bildirildi. Yeni modellerin titanyum çerçeveye ve periskop kameraya sahip olması bekleniyor. Bu arada, tüm iPhone 15 modellerinde ortak olarak Dynamic Island ve 48 MP ana sensör bulunabilir. Ayrıca Apple, duyurulmamış ürün serisini daha büyük anılarla donatacak.

iPhone 14 Pro'da Dynamic Island

Tamam, son bir kez: Dinamik Ada gerçekten kullanışlı. / © NextPit

iOS 17, iOS 16 kadar heyecan verici olmayabilir

Tanınmış ihbarcı Mark Gurman, iOS 16’dan daha az özelliğe sahip olduğu için iOS 17 geliştirmesinin sorunlarla karşılaşabileceğini düşünüyor. Bunun nedeni büyük ölçüde Cupertino merkezli şirketin çabalarının çoğunu VR/XR kulaklıkları için XR işletim sistemini hazırlamaya odaklamasıdır. Geçtiğimiz günlerde Apple Reality Pro ve Reality One’ın artık WWDC 2023’ten önce sunulacağı söylendi.

İki olay arasındaki boşluk, iPhone üreticisine iOS 17’nin yeni özelliklerini geliştirmek için ek süre verecektir.

Öyleyse Apple, daha fazla özellik eklemek yerine bir sonraki iOS’u daha verimli ve daha hızlı hale getirmeye mi odaklanmalı? Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlara yazın.genel-27