En iyilerinden bazılarını arıyorum Skyrim benzeri oyunlar? Neredeyse on yaşında olabilir, ancak açık dünya RPG’si hala emsalsiz hissediyor. Dondurulmuş fantezi dünyasının ihtişamı, 2011’de piyasaya sürüldüğünde kalbimizi çaldı ve çoğumuz bugüne kadar hala oynuyoruz. Skyrim, yıllar içinde zarafetle yaşlanmayı başardı ve hala sizi unutulmaz bir maceraya götürebilecek seçkin birkaç RPG oyunundan biri.

Kalıcı gücü, en iyi Skyrim modlarından bazılarının biraz yardımıyla birlikte yardımcı olur. Eskidiği kabul edilen grafiklere geri dönüş, yeni HD dokularla daha kolay hale gelirken, fan yapımı genişletmeler yüklenerek oyuna yeni görevler eklenebilir. Skyrim, açık dünya fantezi RPG’lerinin popülaritesinin artmasına katkıda bulundu, ancak öğrenilecek çok sayıda bilgi, kapsamlı karakter özelleştirme ve sürükleyici bir dünya yaratmaya adanmış birçok başka oyun var. Bethesda’nın canavarını beğendiyseniz ve benzer bir şey arıyorsanız, sizin için bir listemiz var: Skyrim gibi en iyi beş oyun. En azından The Elder Scrolls 6 çıkış tarihi gelene kadar sizi idare etmeye yardımcı olacaktır.

İşte Skyrim gibi en iyi oyunlar:

Witcher 3: Vahşi Av

Listemizdeki ilk kişi kolayca şimdiye kadar yapılmış en iyi PC oyunları; Witcher 3: Vahşi Av. Bu, en iyi açık dünya fantezi oyunu için güçlü bir rakip durmadanve Skyrim’e benzer şekilde, yaşlandıkça gelişmeye devam eden bir oyundur. Yaşının ilerlemesine rağmen, manzaralarının, işlemeli kıyafetlerinin ve diğer tüm görsel zenginliklerin güzelliği, genç rakiplerinin çoğunu gölgede bırakmaya devam ediyor.

The Witcher 3, kötü şöhretli, tatlı dilli ve saçlı kiralık canavar avcısı Geralt of Rivia’yı konu alıyor. Serideki bu üçüncü giriş, sizi hikayesine ve savaşına alıştırdığı için seriye harika bir giriş noktasıdır. Ayrıca, oyuncu seçimini desteklemeye devam ederek, size karakterlerin isteklerine ve çocukları cadılardan kurtarmaktan avlanmaya kadar üstlendiğiniz zarifçe yazılmış görev dizilerine nasıl yanıt vereceğinizi seçme ve seçme seçeneği sunarak The Witcher’ın kutlandığı her şeyi destekler. kayıp bir kızartma tavası.

The Witcher 3, kendi kişisel deneyimlerimizden bazılarının bizi 30-250+ saat arasında tamamlama süresine götürdüğü çok uzun bir oyundur – tüm hafta sonlarınızı kayıtlı oyun dosyalarına dönüştürebilen tek şeyin Skyrim olmadığını gösterir.

Boynuzlu miğfer takan iri yarı bir adam devasa bir kılıç sallıyor.

Dragon Age: Engizisyon

Dragon Age serisi, The Elder Scrolls kadar uzun ömürlü olmasa da, arka kataloğunda sunabileceği çok sayıda kılıç ve büyücülük eylemi var. en sonuncusu Dragon Age: Inquisition, çeşitli krallıklara ve dinamik iklimlere ev sahipliği yapan mistik bir ülke olan Thedas’ta geçen BioWare’in başarılı serisinin üçüncü girişi.

Skyrim’in tipik birinci şahıs bakış açısının aksine kesinlikle üçüncü şahıs olarak oynanmasına rağmen, Dragon Age: Inquisition zengin bir irfanla dolu ve sizi meşgul edecek birçok yan görevle dolu renkli bir açık dünya sunuyor. Skyrim’deki ganimet sistemini seviyorsanız, Inquisition’ın burada sunduğu şeyleri tercih edebilirsiniz; yolculuğunuz için gerekli üretim malzemelerini sağlayan tatmin edici bir ödül sisteminin yanı sıra çok sayıda silah ve zırh var.

Inquisition ayrıca büyüleyici ve esprili karakterlerden oluşan bir listeye sahiptir ve BioWare, çoğuna Skyrim’in başarabildiğinden daha sürükleyici bir anlatı ve akılda kalıcı bir kişilik verir. Skyrim’de evlenme seçeneğinden keyif aldıysanız, şanslısınız çünkü Inquisition, parti üyelerini etkilemenize ve romantizm kurmanıza izin veriyor. Yine de ön uyarı: bazıları sadece kalbinizi kırabilir. Üzüntüye +10 orada.

Hala Dragon Age 4 çıkış tarihi yok, ancak var olduğunu biliyoruz ve şimdilik sorun değil.

Bir adam ateşli bir t-rex'ten kaçıyor

Amalur Krallıkları: Hesaplaşma

Eski oyunların her zaman rafa kaldırılmaması gerektiğini kanıtlayan Kingdoms of Amalur: Reckoning, 2012’de küçük bir hayranlıkla geldi, ancak PC oyunculuğunun en iyi RPG’lerinden biri. Skyrim’e benzer bir şekilde, karakterinizi ve sınıfınızı, karakterinizi sıfırdan oluşturmaya odaklanarak emrinize amade olan bir beceri, silah ve yetenek kombinasyonuyla özelleştirebilirsiniz. Skyrim gibi geleneksel sınıflar olsa da, kendinizi birine adamak zorunda değilsiniz; ‘Kadersiz’ bir karakter olarak, istediğiniz zaman yetenek ağacınızı değiştirmekte ve değiştirmekte özgürsünüz.

Kingdoms of Amalur’un Skyrim’in öncülleri Morrowind ve Oblivion’un arkasındaki baş tasarımcı Ken Rolston’ın zihninden çıktığı da oluyor. Rolston, Elder Scrolls’un en iyi unsurlarından bazılarını Kingdoms of Amalur’a dahil etmeyi başardı; çarpıcı çevresel tasarımı ve Tolkien hayran kurgusu hissi veren tipik RPG tuzağından uzaklaşan karakterizasyonu.

Skyrim gibi, Kingdoms of Amalur: Reckoning de benzer yaşta olmasına rağmen Steam’de olumlu eleştiriler almaya devam ediyor ve çok yönlü bir fantezi RPG kategorisine rahatça oturuyor.

Pastoral, donmuşsa, okyanus kıyısında bir kale

Elder Scrolls Çevrimiçi

Son olarak The Elder Scrolls Online’a sahibiz. Bethesda’nın Elder Scrolls serisindeki çevrimiçi girişi, 2014’te piyasaya sürüldüğünde sert bir başlangıç ​​yaptı, ancak hayran kitlesinden gelen geri bildirimler ve sistemdeki kademeli iyileştirmelerin ardından geliştirici ZeniMax Studios, MMO’sunu artık ciddi bir rakip olarak kabul edilecek noktaya kadar iyileştirmeye devam etti. World of Warcraft’ın tahtına.

Abonelik ücretinin kaldırılması, Tamriel dünyasını binlerce oyuncuya daha açtı ve oyunun büyük açılımları – Morrowind ve Summerset – çok iyi karşılandılar ve oyunun uzun süredir devam eden şikayetlerinden bazılarının daha da düzeltilmesine yardımcı oldular.

Gerçek bir Elder Scrolls hissi sağlamak için Skyrim’in perspektifini, yazı tiplerini ve kullanıcı arayüzünü koruyan bu MMORPG, Skyrim deneyimlerini genişletmek isteyen ve aynı zamanda yeni bir macera arayan hayranlar için kesinlikle almaya değer. Daha da iyisi, Tamriel’i arkadaşlarınızla keşfetmenize izin vermesidir. Bir Elder Scrolls oyunundan beklediğiniz her şey burada – yarışlar, yakın dövüşler, genişleyen görev serileri – ama karmaşık, istatistik odaklı bir MMO’ya taşınıyor. Artı, Morrowind genişlemesi, bir Morrowind remaster’ı için ağlayanlar için tasarlandı.

Orada Skyrim gibi en iyi oyunlara sahipsiniz. Bu listede bazı eski başlıklar olsa da, genel kaliteleri eskiyen görselleri gölgede bırakıyor. Bu oyunlar sadece sizi Elder Scrolls 6’ya kadar idare etmeye yetmiyor, aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış en iyi bilgisayar oyunlarından bazıları.oyun-2