Imagination Technologies, geliştiricilerin ölçeklenebilir ışın izleme teknolojisini mobil oyunculara getireceğini söylediği IMG DXT GPU’ları resmi olarak tanıttı.

Imagination, IMG DXT’nin üreticilerin ışın izleme teknolojisini tek çipli sistemlere entegre etmesine izin verdiğini söyledi ve biz sadece birinci sınıf değil, aynı zamanda daha uygun fiyatlı cihazlardan da bahsediyoruz.

IMG DXT GPU’lar, birden çok yapılandırma ve özellikte mevcuttur. Ekonomik cihaz üreticileri, yarım boyutlu Ray Hızlandırma Kümesi (RAC) içeren temel sürümü seçebilir. Arttırılmış performans arayan OEM’ler, farklı uygulamalar için tekli, ikili veya dörtlü RAC yapılandırmalarını seçebilir.IMG DXT, işlenmiş parçaların sayısını azaltan ve görsel kalite üzerinde minimum etkiyle grafik performansını iyileştiren ve aynı zamanda ışın izlemenin verimliliğini artıran Vulkan Fragment Shading Rate (FSR) teknolojisini destekler.

Amiral gemisi işlemci DXT-72-2304, 2,5 TFLOP performansa sahiptir. Önceki nesle kıyasla, maksimum tek çekirdek performansı %50 arttı. DXT çekirdeğinin birim alan başına performans yoğunluğu, güç tüketimini önemli ölçüde azaltırken, IMG CXT GPU’nunkinden %20 daha yüksektir.genel-22