Apple iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin bu yıl daha pahalı hale gelmesi bekleniyor. Apple, geçen yıl Pro ve Pro olmayan modelleri arasında iyi bir fiyat farkı sağlamayı başarırken, Dynamic Island gibi daha fazla ‘Pro’ özelliği alması ve yüksek sürüme geçmesi beklenen yeni Pro olmayan modellerle haklı çıkarmak biraz zor olabilir. çözünürlüklü kameralar. Yeni bir rapor, Apple’ın iPhone 14 Pro modellerinden çok daha fazla özelliği paketlerken iPhone 15 Pro modellerinin fiyatını daha da yükseltmesinin beklendiğine işaret ediyor.

hakkında bir rapor Weiboilk fark edilen MacRumours, yakında çıkacak iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin mevcut iPhone 14 Pro modellerinden daha yüksek fiyatlı olabileceğini iddia ediyor. Kaynak, fiyat artışının yaklaşmakta olan iPhone 15 Pro modelleri ile iPhone 15 Plus modeli arasındaki “uçurumu genişletmek” için yapıldığını iddia ediyor. ABD fiyatlarına göre, Apple iPhone 14 Pro 999 dolardan, iPhone 14 Pro ise 1099 dolardan piyasaya sürüldü. MacRumours’un belirttiği gibi bu, temel iPhone 15 Pro modelinin fiyatını bu yıl bin doların üzerine çıkaracak.

Weibo’dan aynı Çinli kaynak, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus ile bu yıl daha fazla Pro özelliği kazandığını iddia ediyor. Bu nedenle, Apple’ın bu yıl fiyatlandırma açısından iki diziyi ayırmak için üst düzey Pro modellerine daha fazla özellik eklemesi gerekecek. MacRumours, iPhone 14 ve 14 Plus’ın ortaya çıktığını belirtiyor beklenenden daha düşük Apple deneme yapıyor farklı stratejiler Pro olmayan iPhone modellerinin satışını artırmak için.

Apple, iPhone 14 ve 14 Plus modellerinde daha iyi performans için ek GPU çekirdeğine (toplamda 5) sahip eski bir A15 Bionic işlemciyi tercih etti. Ayrıca, incelememizde görüldüğü gibi, performansta küçük iyileştirmelerle öncekine benzer 12 megapiksel kamera sensörlerini de içeriyordu.

Hindistan’da, Apple iPhone 14 şu anda Rs’den temin edilebilir. 79.900, iPhone 14 Plus ise Rs’den satıyor. 89.900. iPhone 14 Pro, Rs’den başlar. Rs’den başlayan iPhone 14 Pro Max ile 1.29.900. 1.39.900.

Gerçekten de, ABD fiyatlarıyla karşılaştırıldığında yeterince fiyat farkı var, bu nedenle, haberlerin gerçek olduğu ortaya çıkarsa, Apple’ın daha da yüksek bir fiyat etiketini ne kadar haklı çıkarabileceğini hayal etmek biraz zor. Son raporlara göre iPhone 15 Pro modellerinin, normal paslanmaz çelik yerine titanyumdan yapılmış çerçevelerle geleceği bildirildi. iPhone 15 modellerinde, Pro modellerinde olması beklenen daha yeni silikon yerine bu yılki Apple A16 Bionic işlemci yer alacak.

Yine, haberler Weibo’daki yeni bir kaynaktan geliyor, bu yüzden bu haberi biraz şüpheyle almanızı öneririz.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8